Samoopalovací krém v těhotenství

Lze používat samoopalovací krém v těhotenství? Tak na tuto otázku zatím nejspíš neexistuje jednoznačná odpověď. Přečtěte si, jaká jsou možná rizika a vždy se raději o svém záměru poraďte se svým lékařem. 

Může samoopalovací krém ohrozit miminko?

Dosud nebylo prokázáno, že by aktivní látky ze samoopalovacích krémů dokázaly proniknout pokožkou a ovlivňovat váš organismus, nebo dokonce vaše děťátko. Na druhou stranu ale někteří lidé připomínají, že tyto produkty neexistují dost dlouho na to, aby byly všechny účinky dokonale zmapovány.

Vlivem hormonálních změn může navíc vaše pokožka se samoopalovacím krémem reagovat jinak než obvykle. Výsledkem by mohl být jiný tón než obvykle, pokožka je také citlivější a může dojít k podráždění. Pokud se tedy rozhodnete pro aplikaci, vyzkoušejte přípravek nejdříve na menší oblasti, třeba na nohou, které v případě nežádoucího výsledku hravě zamaskujete.

Samoopalovací krém v těhotenství

Jak získat bronzovou pokožku v těhotenství?

Spousta žen si během těhotenství nepřipadá dvakrát atraktivně, ale opálená pokožka může v okamžiku vaše sebevědomí povznést do nebeských výšin. Jenže kde ji vzít?

Solária nebo intenzivní opalování na slunci v těhotenství se jednoznačně nedoporučují, protože hrozí riziko přehřátí organismu (a ze stejného důvodu byste se měla vyhnout i vířivkám a saunám). To je nebezpečné zejména v prvním trimestru těhotenství. V pokročilejších fázích je ze zjevných důvodů zase problematické ležení nejen na břichu, ale některým ženám nedělá dobře ani dlouhé ležení na zádech. Těhotné ženy jsou také náchylnější ke vzniku pigmentových skvrn, které má na svědomí sluneční záření i solária. 

V těhotenství se vyhněte i oblíbeným samoopalovacím nástřikům a aerosolovým sprejům. Sice nebylo prokázané pronikání aktivních látek pokožkou, ale neznáme ještě rizika případného vdechnutí. 

Podle výzkumů zatím nic nenasvědčuje tomu, že DHA, aktivní látka většiny samoopalovacích krémů, dokáže proniknout pokožkou a ohrozit vaše miminko. V kosmetice se používá od 60. let a žádné problémy dosud nebyly prokázané. Povrchové použití samoopalovacích krémů s aktivní látkou DHA tedy podle většiny odborníků neškodí, protože se nedostanou dál než k vrchní vrstvě pokožky. Někteří ale pro všechny případy doporučují počkat s aplikací samoopalovacího krému až po nejrizikovějším prvním trimestru. Každopádně to vždy konzultujte se svým lékařem.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest