Bezpečné opalování

Opalovací krémy a sluneční kosmetika: Vše, co potřebujete vědět, než vyjdete na slunce

Při cestách na dovolenou si obvykle přibalíte opalovací krém, mléko či nějaký další přípravek na opalování. Před čím nás vlastně tyto produkty chrání a podle čeho je vybírat? Proč nestačí používat sluneční kosmetiku na dovolené, ale měli byste ji používat pravidelně i v našich zeměpisných šířkách? To vše a ještě mnohem více nyní zjistíte na Elnino.cz.

Opalovací krémy a mléka na tělo

Opalovací oleje, spreje, mléka a krémy patří ke kosmetickým nezbytnostem (nejen) pro letní dovolenou. Sluneční kosmetika ochrání pokožku před spálením, předčasným stárnutím i pigmentovými skrvnami. Některé přípravky urychlují proces hnědnutí pro dokonale svůdnou opálenou pokožku, jiné vedle ochrany hydratují, vyživují a osvěžují.

Zajímá vás, co je to vlastně SPF faktor? Vyberte si efektivní opalovací krém na tělo a hoďte za hlavu starosti se zbytečně spálenou pokožkou i další rizika, která s sebou nese intenzivní slunění!

Vybírejte opalovací přípravky na tělo

Opalovací krémy a gely na obličej

I když odhalený obličej v létě neustále čelí slunečnímu záření, jeho ochranu mnohdy podceňujeme. Proč by měl být opalovací krém na obličej základem vaší letní kosmetické výbavy?

Opalovací krémy, gely či emulze blokují škodlivé vlivy UV záření, jako jsou předčasné vrásky, pigmentové skvrny či ztráta pevnosti pokožky. Díky pravidelné aplikaci přípravku se SPF faktorem bude vaše pleť dlouho mladistvá, svěží a především zdravá. Opalovací krémy na obličej se snadno roztírají, nezanechávají na pleti mastný film a dokonale se přizpůsobí vašemu typu pleti. 

Vyberte si opalovací krém na obličej

Regenerace pokožky po opalování

Každý večer po intenzivním slunení je na místě pokožku zklidnit, hydratovat a poskytnout jí veškeré živiny pro regeneraci. Sáhněte po kvalitním přípravku po opalování a pečlivě pokožku ošetřete. Opálení tak skvěle vynikne, a navíc bude pokožka sametově hebká a krásná.

Krém po opalování zchladí rozpálenou pokožku a připraví ji na následující den. Chystáte se na dovolenou u moře, v českých nížinách, či na horách? Krém po opalování by ve vaší kosmetické tašce rozhodně neměl chybět.

Kompletní nabídka kosmetiky po opalování

Samoopalovací kosmetika

Všichni milují perfektně opálenou pokožku, která dává tušit, že jste se právě vrátili z dlouhé exotické dovolené. Kdesi v pozadí ale stále hlodá sílící hlásek, že sluneční záření vaší kůži tak úplně nesvědčí. Výsledkem může být spálená pokožka, pigmentové skvrny, vyrážky, ale i závažnější zdravotní potíže.

To ale neznamená, že si bronzovou pokožku nemůžete dopřát… a slunce přitom úplně obejít. Obraťte svou pozornost k samoopalovacím krémům, gelům, sprejům a dalším oblíbeným přípravkům!

Naše nabídka samoopalovací kosmetiky

Zajímavá fakta o opalování, která by měl znát každý:

UVA a UVB záření

UVB záření je všeobecně známé. Během slunění proniká do vnějších vrstev pokožky, kde způsobuje zarudnutí, otoky a spálení. Jestliže vás tedy po opalování nesnesitelně pálí kůže, měli byste proklínat právě UVB záření. Chrání před ním kvalitní opalovací přípravky se SPF faktorem.

Z dlouhodobého hlediska je ale daleko škodlivější UVA záření. Dokáže se dostat do hlubších vrstvev pokožky, podílí se na jejím předčasném stárnutí, vzniku pigmentových skvrn i vrásek a celkově pokožku oslabuje. Právě proto není důležitý pouze SPF faktor a jeho ochrana před UVB zářením. Vyberte si takový krém na opalování, který chrání před oběma typy záření: UVB i UVA zářením. 

Co je SPF?

SPF neboli zkratka anglického výrazu “sun protection factor” nám napovídá, jaké množství UVB záření dokáže daný opalovací krém zablokovat. Co tedy konkrétně udává a jak vysoký SPF byste si měli pořídit?

Odborníci se shodují, že během letní dovolené je optimální alespoň SPF 30. Takový přípravek dokáže odrazit celých 97 procent UVB záření, SPF 50 zablokuje 98 procent. Faktor 15 už vaši pokožku ochrání pouze před 93 procenty UVB záření a nižší ochranné faktory už se všeobecně příliš nedoporučují. Přečtěte si další zajímavosti o SPF.

Správná aplikace opalovacího krému

Přestože jste si pořídili kvalitní opalovací krém s dostatečným SPF faktorem a navíc ochranou proti UVA záření, nemusíte ještě mít vyhráno. Velmi důležitá je totiž i správná aplikace opalovacího přípravku. Nanášejte ho nejlépe každé dvě hodiny, případně i častěji, pokud se koupete, potíte či utíráte ručníkem.

Opalovacím krémem nebo mlékem na opalování rozhodně nešetřete. Při každé aplikaci na tělo použijte množství o velikosti přibližně 6 čajových lžiček. Díky tomu dostatečně pokryjete celé tělo, všechny ochranné prvky budou fungovat tak, jak mají a vaše pokožka bude dokonale chráněná.

Dále by vás mohlo zajímat...

Oblíbené značky opalovací kosmetiky:

Ve 30. letech minulého století ochrana proti slunci zdaleka nebyla tak dostupná a samozřejmá jako dnes. Při svém výstupu na třítisícovou horu Piz Buin to zjistil i mladý horolezec a student chemie Franz Greiter, který se ve slunečném počasí spálil tak nepříjemně, že o pár let později přišel s vlastním opalovacím přípravkem. Jak jinak než s výmluvným názvem Piz Buin.

Dnes patří opalovací kosmetika Piz Buin ke špičkám ve svém oboru, a to zejména díky skvělé účinnosti i šíři nabízeného sortimentu. Opalovací krémy, oleje, mléka a spreje stejně jako přípravky po opalování již dlouhá desetiletí doprovází miliony lidí nejen na letních dovolených u moře, ale třeba také na horských túrách.

Německá dermokosmetická péče Eucerin je celosvětově známá pro své účinné přípravky proti nejrůznějším kožním potížím. Ať už se jedná o vrásky, akné, dehydrataci či pigmentové skvrny, Eucerin nabízí efektivní a rychlé řešení. Stejně je tomu i na poli ochrany před sluncem.

Sluneční řada Eucerin Sun vychází z více než stoletého výzkumu lidské pokožky a provází ji neustálé inovace a novinky. Opalovací přípravky dokážou perfektně reagovat na potřeby každého typu pleti a zároveň pokožce poskytují spolehlivou ochranu bez kompromisů. Ať už se jedná o mastnou, suchou, normální, zralou či dětskou pleť, z této nabídky si rozhodně vyberete!

Hledáte-li cenově dostupnou, přesto však kvalitní opalovací kosmetiku, která by obstála i na prosluněných plážích v Malibu, vsaďte na tuto stejnojmennou značku. Sluneční kosmetika Malibu vás mile překvapí svými nízkými cenami, ale také svou účinností a spolehlivostí. Opalovací spreje a krémy chrání před UVA i UVB zářením a příjemné textury se snadno nanáší a okamžitě vstřebávají.

Malibu, to je efektivní ochrana před sluncem pro každého. Nepřeberná škála opalovacích přípravků je dostupná také v praktických cestovních baleních a samozřejmostí je i dětská opalovací kosmetika. Malibu zkrátka na vaší letní rodinné dovolené nesí chybět. Ale objednávejte rychle, z našich regálů mizí nevídanou rychlostí.

Které opalovací přípravky máte nejraději?

Články z blogu Selfino.cz

Doprava:
Platba:
Certifikace: