Jak funguje samoopalovací krém

Také si lámete hlavu, jak fungují samoopalovací pěny, krémy a mléka? Prostě si je rozetřete po těle, nic se neděje a za pár hodin se vyloupne krásný bronzový odstín. Jakto?

Zázračná složka samoopalovacích krémů se jmenuje DHA

Ve složení naprosté většiny samoopalovacích krémů najdete látku DHA neboli dihydroxyaceton, známý také jako glyceron. Monosacharid DHA na vrchní vrstvě vaší pokožky reaguje s odumřelými kožními buňkami a po několika hodinách zde dochází k viditelným barevným změnám, které obvykle vydrží cca 5 až 7 dní. Pro intenzitu výsledného opálení je důležitý především podíl zmíněné složky v samoopalovacím krému. Čím více DHA, tím bude vaše opálení intenzivnější. Na stejném principu jako samoopalovací přípravky pro domácí použití mimochodem fungují i oblíbené samoopalovací nástřiky v profesionálních salonech.

Jak funguje samoopalovací krém

DHA neboli dyhydroxyaceton je obvykle syntetický, nicméně vědci ho dokážou odvodit i z cukrové řepy a třtiny a právě tato látka bývá základem přírodních a organických samoopalovacích přípravků. Přírodní samoopalovací kosmetika navíc obsahuje i velké množství rostlinných výtažků, které blahodárně působí na pokožku, intenzivně ji hydratují, vyživují a chrání.

V jiných druzích samoopalovací kosmetiky se můžete setkat třeba i s aminokyselinou tyrosine, která stimuluje a zvyšuje produkci melaninu v pokožce. Tím urychluje proces opalování na slunci, a najdete ho proto v nejrůznějších urychlovačích opálení.

Víte, že...

Existuje spousta samoopalovacích přípravků, některé jsou zbarvené do hněda, jiné jsou čiré nebo bílé. Aktivní látka DHA je bezbarvá, ale někteří výrobci do samoopalovacích krémů přidávají bronzer či barvivo. Se zabarvenými přípravky možná máte lepší přehled, jaké oblasti těla už jsou namazané, jinak ale barva nemá žádný vliv na výsledný efekt.

Samoopalovací krémy nezbarví vaši pokožku okamžitě. Aktivní látka těchto přípravků, v naprosté většině DHA (dihydroxyaceton) reaguje s vrchní vrstvou pokožky a barevné změny mohou trvat i 6 – 10 hodin. Proto se nejvíce doporučuje aplikace před spaním. Ráno se probudíte s bronzovou pokožkou.

Existují i další způsoby samoopalování, než jsou krémy s DHA? Vyzkoušejte nejrůznější bronzery. Nabízíme vám nejen bronzující pudry, ale také bronzující krémy či mléka na obličej i tělo. Výsledek se dostaví okamžitě po aplikaci a v případě potřeby je snadno smyjete odličovačem, nebo obyčejnou vodou.

Nejoblíbenější samoopalovací kosmetika:

PREMIUM PREMIUM
Samoopalovací hydratační mléko 150 ml
386
Samoopalovací přípravek pro intenzivní opálení 200 ml
716
Samoopalovací gel na tělo 125 ml
433
Samoopalovací krém na obličej 50 ml
421
Samoopalovací gel na tělo 200 ml
543
Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest