Získejte slevu 25 % na značku Mexx!

Jak funguje samoopalovací krém

Také si lámete hlavu, jak fungují samoopalovací pěny, krémy a mléka? Prostě si je rozetřete po těle, nic se neděje a za pár hodin se vyloupne krásný bronzový odstín. Jakto?

Zázračná složka samoopalovacích krémů se jmenuje DHA

Ve složení naprosté většiny samoopalovacích krémů najdete látku DHA neboli dihydroxyaceton, známý také jako glyceron. Monosacharid DHA na vrchní vrstvě vaší pokožky reaguje s odumřelými kožními buňkami a po několika hodinách zde dochází k viditelným barevným změnám, které obvykle vydrží cca 5 až 7 dní. Pro intenzitu výsledného opálení je důležitý především podíl zmíněné složky v samoopalovacím krému. Čím více DHA, tím bude vaše opálení intenzivnější. Na stejném principu jako samoopalovací přípravky pro domácí použití mimochodem fungují i oblíbené samoopalovací nástřiky v profesionálních salonech.

Jak funguje samoopalovací krém

DHA neboli dyhydroxyaceton je obvykle syntetický, nicméně vědci ho dokážou odvodit i z cukrové řepy a třtiny a právě tato látka bývá základem přírodních a organických samoopalovacích přípravků. Přírodní samoopalovací kosmetika navíc obsahuje i velké množství rostlinných výtažků, které blahodárně působí na pokožku, intenzivně ji hydratují, vyživují a chrání.

V jiných druzích samoopalovací kosmetiky se můžete setkat třeba i s aminokyselinou tyrosine, která stimuluje a zvyšuje produkci melaninu v pokožce. Tím urychluje proces opalování na slunci, a najdete ho proto v nejrůznějších urychlovačích opálení.

Víte, že...

Existuje spousta samoopalovacích přípravků, některé jsou zbarvené do hněda, jiné jsou čiré nebo bílé. Aktivní látka DHA je bezbarvá, ale někteří výrobci do samoopalovacích krémů přidávají bronzer či barvivo. Se zabarvenými přípravky možná máte lepší přehled, jaké oblasti těla už jsou namazané, jinak ale barva nemá žádný vliv na výsledný efekt.

Samoopalovací krémy nezbarví vaši pokožku okamžitě. Aktivní látka těchto přípravků, v naprosté většině DHA (dihydroxyaceton) reaguje s vrchní vrstvou pokožky a barevné změny mohou trvat i 6 – 10 hodin. Proto se nejvíce doporučuje aplikace před spaním. Ráno se probudíte s bronzovou pokožkou.

Existují i další způsoby samoopalování, než jsou krémy s DHA? Vyzkoušejte nejrůznější bronzery. Nabízíme vám nejen bronzující pudry, ale také bronzující krémy či mléka na obličej i tělo. Výsledek se dostaví okamžitě po aplikaci a v případě potřeby je snadno smyjete odličovačem, nebo obyčejnou vodou.

Nejoblíbenější samoopalovací kosmetika:

Samoopalovací přípravek pro zářivou pokožku 30 ml
45
Samoopalovací plátýnková maska 18,4 g
51
Sleva 16 %  16 %
Samoopalovací sérum na obličej 30 ml
325
Sleva 9 %  9 %
Samoopalovací gel na tělo 200 ml
501
Sleva 4 %  4 %
Ultralehká samoopalovací pěna 240 ml
526
Sleva 8 %  8 %
Samoopalovací gel na tělo 125 ml
335
Sleva 7 %  7 %
Ultralehká samoopalovací pěna 120 ml
365
Samoopalovací krém na obličej 50 ml
372
Sleva 4 %  4 %
Samoopalovací přípravek na obličej 50 ml Odstín 01 Light - Week End In Capri
262
Sleva 8 %  8 %
Samoopalovací tělové mléko pro postupné opálení 200 ml
371
Samoopalovací tělové mléko 125 ml
342
Samoopalovací přípravek pro zářivou pokožku 100 ml
267
Sleva 9 %  9 %
Osvěžující samoopalovací přípravek 200 ml
504
Samoopalovací přípravek pro intenzivní opálení 200 ml
604
Sleva 11 %  11 %
Samoopalovací mléko na obličej 50 ml
472
Doprava:
Platba:
Certifikace: