Získejte elegantní notes zdarma k nákupu značky Chloé nad 690 Kč!

Nastavení filtrů
Pohlaví Značka
# A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W X Y Z
Cena
-
Typ produktu
Objem
-
Druh vůně

Vůně

Top produkty

Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:

O sortimentu Vůně

Vůně je dnes důležitým dámským i pánským doplňkem, ať už v podobě kolínské vody, toaletní vody, parfémované vody či parfému. Najděte si u nás vůni, která co nejlépe definuje vaši osobnost. Dárkem v podobě vůně potěšíte i vaše blízké, ať už o Vánocích, narozeninách či jiné příležitosti. Rozhodování vám mohou usnadnit četné zákaznické recenze. Sledujte rovněž vzrušující nové vůně – parfémové novinky přibývají téměř denně!

Rozmanité podoby vůní

Vůně se dělí především na dámské, pánské, unisex (vhodné pro obě pohlaví) a dětské (dívčí nebo chlapecké). Další dělení vůní vychází z koncentrace vonných složek, která zpravidla určuje jejich sílu, trvanlivost i hodnotu vyjádřenou cenou.

  • Kolínská voda (Eau de Cologne): 3–5 % vonných složek
  • Toaletní voda (Eau de Toilette): 4–8 % vonných složek
  • Parfémovaná voda (Eau de Parfum): 8–15 % vonných složek
  • Parfém (extrakt): 15–30 % vonných složek

Na den jsou vhodné kolínské a toaletní vody, na večer a slavnostní chvíle parfémované vody a parfémy. K létu náleží svěžejší vůně květinové a ovocné, zejména citrusové, k zimě těžší orientální, dřevité a kořeněné. Oblíbené jsou také zelené, vodní, gurmánské, kožené či tradiční fougere vůně.

Od hlavy přes srdce k základu

Zajímavá je rovněž obvyklá třívrstvá stavba vonného doplňku. Zatímco horní vrstva, parfémová hlava, upoutá pozornost a vydrží vonět několik minut, středové srdce voní celé hodiny a základ, spodní vrstvu, vy i vaše okolí zaznamenáte ještě déle, na oblečení i více dnů. Vůně lidem zlepšují náladu – například grapefruit pocitově zeštíhluje, jarní květiny omlazují… Hlavní ale je, aby se zamlouvaly svým nositelům, a právě z toho je třeba vycházet při výběru. Snažte se vůně skladovat v chladnu a otevřené spotřebovat zhruba do roka.

Doprava:
Platba:
Certifikace: