Zlatá pravidla aplikace samoopalovacího krému

I ve světě kosmetiky existují pravidla, která by se měla tesat do kamene zlatým písmem, a návod pro aplikaci samoopalovací kosmetiky k nim jednoznačně patří. Jedině dodržením základních zásad se můžete těšit na přirozeně bronzovou pokožku a sjednocený tón, jedině tak se vyhnete nežádoucím flíčkům, viditelným přechodům a rychlému blednutí. Tento postup můžete zvolit, ať už máte samoopalovací pěnu, mléko, krém, či jinou kosmetiku. Tak jak na to?

#1 peeling + samoopalovací kosmetika = nerozlučná dvojka

Samoopalovací krémy díky svým aktivním látkám zbarvují nejsvrchnější vrstvy pokožky, a vy proto potřebujete, aby pokožka byla co nejlépe připravená. Peeling ji zbaví všech nečistot, zbytků ostatních kosmetických přípravků, mrtvých kožních buněk i kožního mazu, které mohou během aplikace napáchat víc škody než užitku.

aplikace samoopalovacího krému

Dejte si teplou sprchu, ta pokožku krásně zjemní, a proveďte peeling celého těla. Nevynechte ani místa se sklony k rychlému vysušování, jako jsou lokty, kolena a kotníky. Pokud se chystáte nanášet samoopalovací kosmetiku, nepoužívejte už po peelingu žádná hydratační mléka, oleje či krémy. Čistá a suchá pokožka dokáže nejlépe přijmout samoopalovací krém, navíc tyto přípravky samy o sobě dnes už obsahují i efektivní hydratační složky, a vaše pokožka tak dostane veškerou péči, kterou potřebuje.

Oblíbené tělové peelingy:

Krystalický cukrový peeling 200 ml
109
Olejový peeling pro suchou pokožku 300 ml
154
Osvěžující tělový peeling 300 ml
169
Cukrový tělový peeling 300 ml
156
Zeštíhlující tělový peeling 700 g
584
Cukrový tělový peeling 300 ml
173
Omlazující tělový peeling 700 g
612
Sleva 9 %  9 %
Březový sprchový peeling 150 ml
195
Harmonizující tělový peeling 150 ml
88
Zpevňující tělový peeling 700 g
678
Černý cukrový peeling pro mladou pokožku 200 ml
131
PREMIUM PREMIUM
Tělový peeling 200 ml
1 839
Revitalizační tělový peeling 700 g
555

#2 aplikace samoopalovacího krému

Samoopalovací krémy a mléka můžete nanášet a roztírat pomocí prstů, mnohem efektivnější je ale aplikace speciální rukavicí. Naneste přípravek přímo na pokožku, nebo na rukavici a roztírejte ho krouživými pohyby směrem nahoru. Jako byste dělali malé a velké kruhy po i proti směru hodinových ručiček. 

Dávejte pozor na lokty, kolena a kotníky. Ty mají tendenci vstřebávat víc přípravku než ostatní části těla, a proto zde nakonec může být pokožka o něco tmavší než jinde. Nechte si tyto problematické oblasti až na konec aplikace a smíchejte svůj samoopalovací krém a neparfémovaným tělovým mlékem. Tuto směs poté vmasírujte právě do pokožky v oblasti loktů, kolen a kotníků.

Náš tip: Bezprostředně před nanášením samoopalovacího krému byste se neměli holit. S aplikací počkejte alespoň 12 hodin po oholení, abyste předešli případnému podráždění pokožky.

#3 umyjte si ruce a očekávejte výsledky

Zejména pokud jste nepoužili žádnou rukavici, je teď nejdůležitější si důkladně umýt ruce a nehty. Vyhnete se tak nepřirozeně tmavým dlaním a nepěkným flekům v okolí nehtové kůžičky. 

Jakmile je pokožka po nanesení samoopalovací kosmetiky suchá, obvykle to trvá minimálně 10 minut, oblékněte se nejlépe do volnějšího oblečení, které vás nikde neškrtí. Nejjednodušší je asi nanášet samoopalovací krémy večer před spaním. Pro tuto chvíli už nepoužívejte žádná tělová mléka, krémy, oleje či parfémy, vyhněte se fyzické aktivitě, při níž se zpotíte. Asi tak 10 hodin po aplikaci se vyhýbejte i sprše.

#4 péče o opálenou pokožku

Ať už se vám povede samoopalovací krém nanést sebelépe a máte radost z dokonale bronzového tónu, musíte se smířit i s tím, že opálení postupně bledne. Pokožka se neustále obnovuje a samoopálení vydrží pouze něco přes týden. Trvanlivost záleží na mnoha faktorech, jako je typ vaší pokožky, druh a množství samoopalovacího krému i následná péče o pokožku.

Opálený tón bledne nejen přirozenou obnovou pokožky, ale také při každém kontaktu s vodou. Chcete-li se tedy z intenzivní barvy radovat co nejdéle, omezte dlouhé horké sprchování, vyhněte se plavání i návštěvě vířivek. Sprchujte se rychle a nejlépe ve vlažné vodě, netřete svou pokožku ručníkem a spíš ji jen jemně poklepávejte, než bude suchá.

Důkladně pokožku hydratujte pomocí tělového mléka či krému a zároveň pijte hodně vody a udržujte pokožku hydratovanou i zevnitř. Tak vydrží déle svěží a opálená. Každopádně jestli se chcete těšit z bronzové pokožky dlouhodobě, bude nutné aplikaci samoopalovacího krému každých pár dnů zopakovat.

Prohlédněte si nejoblíbenější samoopalovací kosmetiku:

PREMIUM PREMIUM
Samoopalovací hydratační mléko 150 ml
386
Samoopalovací přípravek pro intenzivní opálení 200 ml
749
Samoopalovací krém na obličej 50 ml
421
Samoopalovací gel na tělo 200 ml
543
Samoopalovací gel na tělo 125 ml
Není skladem
Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest