BYREDO Flowerhead Parfémovaná voda pro ženy 100 ml

1x

Popis produktu

Bývalý basketbalista, milovník tetování, absolvent stockholmské umělecké školy, muž se silnou obsesí pro výjimečné vonné ingredience, kterými se nechal unést již v mládí. To je Ben Gorham, zakladatel věhlasné a hodně atypické značky parfémů BYREDO, pocházející ze Švédska. Gorham se narodil indické matce a kanadskému otci. Oba byli kočovné povahy, a tak měl Ben možnost objevovat svět, různé krajiny a také vůně. V zemi své matky podlehl kouzlu koření a kadidla, v Kanadě zase svěžesti tamních dřevin a lesů. Místa a vonné esence, které mu přirostly k srdci, pak vtisknul do svých parfému. Ben Gorham, věčný rebel tělem i duší, nakonec svůj titul z malířského umění využil trochu jinak – svůj umělecký cit se rozhodl investovat do parfumérství. A udělal dobře. Díky této volbě máme možnost vonět unikátní vůní, která absolutně nespadá mezi mainstreamové parfémy. Čiší originalitou a zaujme nejen umně namíchanými vzácnými esencemi, ale také luxusním minimalistickým flakonem, tolik typickým pro BYREDO. Neobvyklé názvy parfémů, odkazující na ingredience, navštívené země či prostou atmosféru, jsou pak už jen třešničkou na dortu. U nás BYREDO ještě možná není tak známé jako v zahraničí, ale pochvalné články o vůních značky v časopisech Vogue, Vanity Fair, Elle, V Magazine či Fantastic Man, jsou jasným důkazem toho, že je na trhu něco nevšedního, co hýbe jinak trochu stojatými vodami parfumérského odvětví.

Inspirací BYREDO Flowerhead byla typická indická svatba se všemi jejími zvyklostmi. Díky své indické mamince měl Ben Gorham možnost zúčastnit se tohoto týdenního rituálu a později vtisknout tuto vzpomínku do vůně. Květiny na takové svatbě jsou přítomny v obrovském množství a mají zde svůj spirituální význam. Nevěsta a ženich si navzájem vyměňují květinové věnce jako projev úcty a respektu jednoho k druhému. Svatební pár je během obřadu zasypán květy od ženichova bratra. Toto gesto symbolizuje pomyslnou duševní ochranu budoucích manželů.

Parfémovaná voda BYREDO Flowerhead se otevírá tóny brusinky a sicilského citronu se semínky anděliky. Hojně květinové srdce tepe písní divokého arabského jasmínu, růžových okvětních lístků a tuberózy, smáčené ranními kapkami rosy. BYREDO Flowerhead se uzavírá nezaměnitelnou vůní semiše a svěží ambry. Milujete-li květiny nebo byste rádi objevili cizokrajné zvyky či si jen zavzpomínali na tu svoji svatbu, zkuste BYREDO Flowerhead. Nezklame vás.

Hodnocení 4.0

(hodnoceno 1x)

  • 100 % zákazníků doporučuje
  • 1x recenze zákazníků

Recenze 1x

Romana

zvláštní vůně

  • výdrž
  • silná vůně
Přidejte recenzi a pomozte ostatním při výběru.
Doprava:
Platba:
Certifikace: