Black Friday 2020

Letošní Black Friday bude na Elnino.cz lepší než kdy dřív. Ceny vašich oblíbených parfémů i kosmetiky jsme stlačili na minimum a připravili jsme akční nabídky přesně pro vás. Potěšte se vysněnou vůní či zkrášlující kosmetikou za super cenu, nebo u nás začněte s nákupem vánočních dárků. Užijte si nejoblíbenější nákupní den v roce na Elnino.cz! 

Kdy je Black Friday 2020?

Letošní Black Friday 2020 bude 27. listopadu 2020. Termín černého pátku se každý rok mění. Tradičně připadá na pátek po americkém Dni díkůvzdání. Black Friday obecně připadá na termín v rozmezí 23. a 29. listopadu.

Co je to Black Friday?

Black Friday, neboli černý pátek, je každoroční nákupní událost ve Spojených státech, která v posledních letech proniká i do dalších zemí včetně České republiky. Američané ho pokládají za začátek předvánočních nákupů a neváhají čekat celé hodiny v dlouhých frontách, aby ukořistili své vysněné kousky. Black Friday s sebou totiž přináší obří výprodeje a super slevy, díky nimž se vždy jedná o nejrušnější nákupní den v roce. Nemá stanovené pevné datum, přichází vždy v pátek po Dni díkůvzdání a v letošním roce připadá na 27. listopadu.

Historie černého pátku

Den následující po Dni díkůvzdání je ve Spojených státech všemi uznávaným začátkem vánoční nákupní sezóny již od poloviny minulého století. Jeho název Black Friday se ale plošně rozšířil až o 30 let později. Přídavné jméno „černý“ mělo odjakživa spíše negativní význam a bývalo spojováno s nejrůznějšími kalamitami. Vždyť černý pátek známe v souvislosti s výrazným poklesem ceny zlata v 19. století, ale také s krachem newyorské burzy v roce 1929. V souvislostí se dnem následujícím po Díkůvzdání začala údajně výraz Black Friday používat philadelphská policie. Označovala tak, velmi mírně řečeno, dopravní zmatek, který během tohoto nákupního dne panoval v okolí zdejších obchodních domů.

Když se toto spojení rozšířilo, objevil je ještě další výklad, narážející na červený a černý inkoust v účetních knihách. Mnozí obchodníci totiž po většinu roku obchodují se ztrátou a až během Black Friday začínají generovat zisk. Dostávají se tedy z červených čísel do černých.

Black Friday v České republice

Do naší země se Black Friday dostal až o mnoho let později, když v roce 2011 velké slevy na své produkty začala nabízet společnost Apple. Postupně se ale spojení Black Friday vžilo jako synonymum pro každou cenovou akci. Někteří prodejci tak inzerují černý pátek, víkend, týden či měsíc během celého roku a ten skutečný se mezi nimi poněkud ztrácí.

Na Elnino.cz vám vedle celoročních akčních nabídek připravujeme pouze ten jeden, pravý a úžasný Black Friday. A v tento den nabízíme ceny, ze kterých se vám zatají dech. Nenechte si ujít letošní Black Friday s parfémy a kosmetikou na Elnino.cz.

Než přijde konec listopadu, pokochejte se skvělými cenami v aktuální výloze plné hvězd, nebo si prohlédněte ostatní akční ceny parfémů a kosmetiky.

Doprava:
Platba:
Certifikace: