Vaseline

Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O značce Vaseline

Skutečně zdravá a krásná pokožka vychází z hloubkové hydratace, tvrdí americká značka Vaseline, která lidem přináší hydratační tělovou i pleťovou kosmetiku již více než 140 let. Většina lidí svou pokožku vnímá jako samozřejmost, ale ve skutečnosti jde o jakýsi ochranný štít, přední linii každého těla, každý den vyrážející do boje se mnoha nástrahami dnešního světa. Chrání nás před vnějšími agresory, a právě proto bychom ji měli udržovat v té nejlepší kondici. A s tím vám pomůže právě kosmetika Vaseline.

Kde se vzala kosmetická vazelína?

Mladý britský chemik Robert Chesebrough navštívil v roce 1859 jedny z prvních ropných vrtů v Americe, aby zjistil, jaké další produkty by se daly vyrobit z ropy. Zpět odjížděl s parafínovitou látkou, kterou místní těžaři používali pro léčbu drobných ran a popálenin. Více než deset let potom detailně zkoumal skutečný účinek této látky, zdokonaloval proces extrahování a čištění, až nakonec v roce 1872 zaregistroval výsledný produkt jako vazelínu. Právě ta propůjčila název celé společnosti Vaseline. Chesebrough se sám chopil i propagace, začal objíždět stát New York a na vlastní kůži předváděl úžasné účinky svého produktu Vaseline Jelly. A lidé si ho zamilovali. Vazelína regenerovala suchou kůži, drobné ranky i popáleniny a již v roce 1874 se ve Spojených státech prodávala rychlostí jedna sklenička za minutu.

Nevídaný úspěch kosmetiky Vaseline

Chesebrough byl za své zásluhy v kosmetickém světě povýšen do britského rytířského řádu samotnou královnou Victorií. Při této příležitosti mu legendární vládkyně prozradila, že sama vazelínu pro hydrataci pokožky používá každý den. Na začátku 20. století značka Vaseline expandovala do dalších zemí a byla dokonce i u první prokazatelně úspěšné expedice na severní pól, protože dokáže pleť ochránit i před extrémními mrazy. To, co před více než 140 lety začalo skleničkou Vaseline Jelly, postupně vyrostlo v širokou nabídku kosmetických přípravků. Od oblíbených balzámů na rty Vaseline Lip Therapy přes krémy na ruce až po tělová mléka Vaseline Intensive Care. V sortimentu značky navíc dodnes najdete původní vazelínu pod názvem Original Vaseline Jelly.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest