BYREDO M/Mink Parfémované vody

Popis produktu

Bývalý basketbalista, milovník tetování, absolvent stockholmské umělecké školy, muž se silnou obsesí pro výjimečné vonné ingredience, kterými se nechal unést již v mládí. To je Ben Gorham, zakladatel věhlasné a hodně atypické značky parfémů BYREDO, pocházející ze Švédska. Gorham se narodil indické matce a kanadskému otci. Oba byli kočovné povahy, a tak měl Ben možnost objevovat svět, různé krajiny a také vůně. V zemi své matky podlehl kouzlu koření a kadidla, v Kanadě zase svěžesti tamních dřevin a lesů. Místa a vonné esence, které mu přirostly k srdci, pak vtisknul do svých parfému. Ben Gorham, věčný rebel tělem i duší, nakonec svůj titul z malířského umění využil trochu jinak – svůj umělecký cit se rozhodl investovat do parfumérství. A udělal dobře. Díky této volbě máme možnost vonět unikátní vůní, která absolutně nespadá mezi mainstreamové parfémy, čiší originalitou a zaujme nejen umně namíchanými vzácnými esencemi, ale také luxusním minimalistickým flakonem, tolik typickým pro BYREDO. Neobvyklé názvy parfémů, odkazující na ingredience, navštívené země či prostou atmosféru, jsou pak už jen třešničkou na dortu. U nás BYREDO ještě možná není tak známé jako v zahraničí, ale pochvalné články o vůních značky v časopisech Vogue, Vanity Fair, Elle, V Magazine či Fantastic Man jsou jasným důkazem toho, že je na trhu něco nevšedního, co hýbe jinak trochu stojatými vodami parfumérského odvětví.

V roce 2009 Michael Amzalag a Mathias Augustyniak z designerského studia M/M (Paris) pozvali Bena Gorhama do svého ateliéru v Paříži a představili mu svůj kreativní směr a koncept. Gorham, sám milovník designu, byl okouzlen jejich prací, a tak vznikla spolupráce dvou velikánů v oboru, aby světlo světa spatřila parfémovaná voda BYREDO M/Mink.

M/Mink snoubí aldehydové tóny a mocnou sílu kadidla, tepoucí v samém srdci vůně. Spodní tóny jsou dřevité a hřejivé. Mísí se zde ambra, slaďoučký med a lístky pačuli spolu s hřebíčkem a cedrovým dřevem. BYREDO M/Mink je unisex niche parfém, který rozhodně není pro každého. Potěší fanoušky kouřových vůní s dřevitým nádechem, kteří by nikdy nesáhli po mainstreamových parfémech. M/Mink je pro všechny, kteří hledají v olfaktorickém repertoáru dnešních vůní něco skutečně EXTRA a COOL, co je odliší od ostatních smrtelníků.

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil!
Napište první recenzi.

Doprava:
Platba:
Certifikace: