Běžné návyky, které ničí vaše vlasy

Chcete mít krásné vlasy, ale i přes sebelepší péči nemůžete dosáhnout viditelných výsledků? Možná děláte něco špatně. Přečtěte si běžné chyby v péči o vlasy, které profesionálové pokládají pomalu za smrtelné hříchy a zkuste se jich pro příště vyvarovat. Pár jednoduchých změn může s kvalitou vašich vlasů udělat zázraky. Nevěříte? Přesvědčte se sami!

Co stojí mezi vámi a perfektními vlasy?

Myjete si vlasy příliš často. Odborníci se většinou shodují, že bohatě stačí mýt si vlasy dvakrát až třikrát týdně. Jestli se vám v mezičase zdají vlasy mastné, pomozte si suchým šamponem.

Šampon vždy vmasírujete do délek vlasů. Raději svou pozornost zaměřte na vlasovou pokožku, která potřebuje největší očistu. Při oplachování pak pěnu nechte stékat po délkách vlasů. A oplachujte vlasy studenou a vlažnou vodou namísto příliš teplé. Chladnější voda uzamkne hydrataci uvnitř vlasů.

Péče o vlasy

Nepoužíváte kondicionér, protože si myslíte, že není důležitý. Aplikací kondicionéru po každém mytí budou vaše vlasy silnější a lesklejší, půjdou snadněji rozčesávat a nebudou tolik elektrizovat. Kondicionér na rozdíl od šamponu nenanášejte na pokožku hlavy, vetřete ho do délek a konečků.

Máte skvělou vlasovou kosmetiku, ale pro špatný typ vlasů. Neutrácejte zbytečně a vybírejte kosmetiku podle vašeho typu vlasů. Barvíte-li si vlasy, hledejte péči pro barvené vlasy. Rychle se mastícím vlasům zase bude vyhovovat cílená péče pro mastné vlasy. 

Zbytečně mokré vlasy drhnete ručníkem. To narušuje vlasová vlákna. Zkuste místo toho jemně zabalit vlasy do turbanu, po chvilce ho sundejte a nechte vlasy přirozeně uschnout.

Češete si mokré vlasy, jenže tímto zacházením se vlasy zbytečně lámají. Mokré vlasy jsou až třikrát slabší, a tím pádem náchylnější k lámání než ty suché. Počkejte, než budou vaše vlasy téměř suché a až v této fázi je jemně rozčesejte. Doporučujeme vám oblíbené kartáče Tangle Teezer.

Příliš často saháte po fénu, žehličce či kulmě. Ale ty jsou spojené s vysokými teplotami, kterým se vlasy dokážou bránit jen velmi těžko. Kdykoliv to půjde, nechte vlasy uschnout přirozeně a když už bude tepelný styling nevyhnutelný, nastavte si nejnižší teplotu. Pomohou vám také speciální ochranné přípravky.

Používáte stylingové produkty pro dlouhotrvající fixaci, ale vaše vlasy tím trpí. Volte raději účesy, které tento druh fixace nevyžadují. Pro běžné nošení radši sáhněte po přípravcích s nižším stupněm fixace.

Často nosíte pevně utažené culíky a stahujete si vlasy nešetrnými gumičkami a kovovými sponkami. Co třeba vyzkoušet jiný styl, nechat si rozpuštěné vlasy, nebo si učesat volnější splývavý culík? Každopádně vsaďte na šetrnější gumičky, jako jsou třeba ty od značky Invisibobble.

Co škodí vlasům

Bez barvení, odbarvování či trvalé nedáte ani ránu? Tyto chemické zásahy vaše vlasy narušují a poškozují. Jestli se tedy bez těchto zkrášlujících procedur neobejdete, zkuste alespoň protáhnout intervaly mezi návštěvami kadeřníka a pravidelně dopřávejte vlasům regenerační péči v podobě masek, olejů a kondicionérů.

Opakovaně se během dne češete. Většinou však bohatě stačí učesat se ráno. Pro česání používejte šetrné kartáče s přírodními vlákny a hřebeny se širokými zuby. Jestli se vám snadno cuchají vlasy, pořiďte si bezoplachový kondicionér ve spreji pro usnadnění rozčesávání.

Možná během roku často navštěvujete plavecký bazén, ve zdejší vodě ale na vaše vlasy číhá záplava chloru. Abyste předešli poškození, noste koupací čepici, nebo si alespoň před každým koupáním vlasy opláchněte obyčejnou vodou bez chloru. Vlasy nasáknuté touto vodou už potom nevstřebají tolik chemie z bazénu. Skvěle pro tento účes poslouží opět bezoplachový kondicionér. Přečtěte si více o letní ochraně vlasů před sluncem, ale i účinky chloru a mořské soli.

Bestsellery pro krásné vlasy:

Maska pro poškozené vlasy 500 ml
216
Regenerační olej na vlasy 30 ml
466
Regenerační kondicionér pro všechny typy vlasů 250 ml
489
Regenerační uhlazující krém na vlasy 100 ml
491
Balzám pro regeneraci vlasů a ochranu barvy 100 ml
726
Bezoplachová regenerační péče ve spreji 150 ml
196
Šampon a kondicionér 2 v 1 300 ml
143
Olej pro posílení vlasů 100 ml
282
Bezoplachový kondicionér ve spreji pro hydrataci vlasů 200 ml
147
Regenerační šampon pro všechny typy vlasů 250 ml
934
Maska pro poškozené vlasy 300 ml
136
Lak na vlasy s extra silnou fixací 600 ml
178
Šampon pro stimulaci růstu vlasů 250 ml
135
Posilující vlasové sérum pro barvené a poškozené vlasy 155 ml
469
Šampon proti lupům a padání vlasů 200 ml
186
Tonikum proti dědičnému vypadávání vlasů 200 ml
202
Šampon pro růžový tón vlasů 1000 ml
136
Bezoplachová péče ve spreji 150 ml
184
Maska pro hydrataci a ošetření vlasů 300 ml
302
Micelární šampon pro snadnější rozčesávání 250 ml
124
Lak na vlasy pro dlouhotrvající kontrolu 500 ml
213
Šampon pro poškozené vlasy 750 ml
211
Šampon proti padání vlasů pro suchou a citlivou pokožku 250 ml
138
Kondicionér pro silně poškozené vlasy 750 ml
222
Sprej pro rychlé vyfénování vlasů 200 ml
319

Další zajímavosti o vlasech: