Kokosový olej na vlasy

Multifunkční pomocník s dokonalou vůní

Tak tady je. Jeden z nejvšestrannějších olejů nejen na vlasy. Blahodárné účinky kokosového oleje jsou známé od nepaměti, a proto se již velmi dlouho používá v kuchyni, v péči o zuby, ale také jako součást nejrůznějších zkrášlujících rituálů pro pokožku o vlasy. Co může vašim vlasům přinést?

Proč je kokosový olej tak účinný?

Obsahuje spousty mastných kyselin, karbohydrátů, vitamínů a minerálů. Tyto látky se snadno vstřebávají a pronikají hluboko do vlasů i vlasové pokožky. Zamilujete si i jeho vůni, která se nápadně podobá karibskému koktejlu Piña Colada.

Jaké typy vlasů ho ocení?

Zamilují si ho doslova všechny typy vlasů a kokosák každému typu přinese úžasné účinky. Ať už jsou vaše vlasy suché, poškozené, unavené či bez energie, vsaďte na kokosový olej. Máte-li mastnější vlasy, stane se tento olej jedinečným pečovatelem o jejich střední délky a konečky.

Kokosový olej na vlasy

Co dokáže kokosový olej

Účinky kokosového oleje vydají na pěkně dlouhý seznam. Hydratuje a posiluje vlasy i vlasové folikuly, podporuje cirkulaci v pokožce, a tím podporuje zdravý růst vlasů. Dlouhodobým používáním předchází padání a lámání vlasů, celkově obnovuje vlasová vlákna i pokožku. Bojuje proti lupům, zaceluje roztřepené konečky a dodává vlasům oslnivý lesk. Dokáže vlasy ochránit před vysokými teplotami při fénování, žehlení a natáčení, částečně chrání vlasy i před slunečním zářením. Jde o perfektní přírodní kondicionér. Prostě a jednoduše, když budete používat kokosový olej, získáte hustší, lesklejší a zdravější vlasy se silnějšími kořínky.

Správné použití kokosového oleje

Kokosový olej můžete používat, kdykoliv si vzpomenete. Při vyšších teplotách taje, v naší běžné pokojové teplotě má ale tužší kombinaci. Ale možná už se vám také stalo, že během léta ve skleničce zcela změnil skupenství na kapalné. To je také důvod, proč ho v exotických zemích uchovávají výhradně v lahvičkách a nad našimi sklenicemi se podivují. Pro snazší aplikaci na vlasy doporučujeme nechat menší množství kokosového oleje trochu zahřát v mikrovlnce a nanášet ho v tekuté formě.

Jestli máte mastnější vlasy, nenanášejte tento olej přímo k hlavě, to ostatně platí pro většinu olejů. Aplikujte ho od středních délek a zaměřte se hlavně na konečky. Sušší pokožka hlavy, pokožka s lupy či suché vlasy vám budou vděčné, nanesete-li kokosový olej po celé hlavě, na pokožku i vlasy. Pak hlavu zabalte do ručníku a nechte kúru působit alespoň půl hodiny. Nakonec olej opláchněte a umyjte šamponem.

Můžete zkusit i báječnou noční hloubkovou péči, kdy kokosový olej večer vmasírujete do pokožky hlavy i do vlasů od kořínků po konečky. Zabalte hlavu do turbanu, nebo si navlékněte plastovou čepici do sprchy. Ráno olej opláchněte a umyjte si hlavu jako obvykle. Oplachování a mytí možná zabere spoustu času, ale věřte mi, že výsledek zaručeně stojí za to. Vaše vlasy budou hydratované a nádherně lesklé.

Přípravky pro zdraví
Není skladem

Další zajímavosti o vlasech:

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest