Regenerace vlasů

Jak účinně obnovit poškozené vlasy

Vlasy si většinou hýčkáme, chceme je mít co nejkrásnější a nejzdravější. Vždyť je to jedna z prvních věcí, kterou vidí naše okolí, prý se jedná o druhý nejdůležitější tělesný signál hned po našich očích. Ať chceme nebo ne, vlasy naznačují, jak se o sebe staráme a přátelům, známým i náhodným kolemjdoucím hodně vypovídají o našem životním stylu. V neposlední řadě mají vlasy přirozenou ochrannou funkci, kdy chrání hlavu před sluncem, chladem a mechanickými vlivy. Zkrátka a dobře, vlasy bychom měli mít zdravé. A právě zde přichází na řadu regenerace vlasů.

Na vlasy neustále působí spousty vnějších agresorů. Jen namátkou se jedná o sluneční záření, klimatizaci, přílišný chlad, nebo naopak teplo, znečištění v ovzduší... Často ale vlasy poškozujeme i sami barvením a odbarvováním, častým žehlením, trvalením a kulmováním, nebo třeba nevhodně vybranou vlasovou kosmetikou. Poškozené vlasy jsou vysušené, matné a drsné, neustále se cuchají a ať děláte, co děláte, velmi špatně se rozčesávají. Oslabená pevnost, pružnost i odolnost vede k předčasnému lámání a vypadávání. Vlasy se samy od sebe neopraví, je nutné jim s regenerací trochu pomoci. Jak tedy účinně obnovit poškozené vlasy?

Rychlá vnější regenerace vlasů

Zařaďte do své péče regenerační šampony, kondicionéry a bezoplachové spreje. Tato vlasová kosmetika dokáže částečně nahradit funkci vymytého kožního mazu, který má přirozeně chránit a vyživovat vlasy. Regenerační šampony a kondicionéry vyrovnávají nerovnosti na povrchu vlasů, uhlazují vlasová vlákna a navrací vlasům lesk. Je to nejrychlejší metoda, bohužel ale také nejméně efektivní. Zkombinujte tuto péči s dlouhodobějšími regeneračními metodami a máte vyhráno.

Pravidelné hloubkové kúry na poškozené vlasy

O něco intenzivnější péči vám přinesou nejrůznější regenerační balzámy, kúry, séra a masky na poškozené vlasy. Perfektní jsou pravidelné masáže vlasové pokožky a zábaly za použití oblíbených olejů na vlasy. Tyto hloubkové kúry dokážou zlepšit mikrocirkupaci pokožky, doplnit živiny a postupně obnovit vnitřní strukturu vlasů. Přečtěte si více o použití přírodních olejů a jejich účinků na vlasy. 

Dlouhodobá revitalizace zevnitř

Poslední metoda trvá nejdéle, ale o to má efektivnější a déle trvající účinek. Stačí zařadit do svého jídelníčku potraviny nebo doplňky stravy s obsahem živin, které podporují zdravý růst vlasů. Jaké to jsou? Zaměřte se na proteiny, mastné kyseliny, minerály a vitamíny, důkladněji jsme je probrali ve článku Co jíst, aby byly vlasy perfektní. Výsledky se sice projeví až cca za 3 – 4 měsíce, ale rozhodně budou stát za to. Vlasy budou pružnější, pevnější a odolnější, nebudou tolik vypadávat a budou vypadat skvěle.

Nejoblíbenější produkty pro regeneraci vlasů:

Doprava:
Platba:
Certifikace: