Regenerace vlasů

Jak účinně obnovit poškozené vlasy

Vlasy si většinou hýčkáme, chceme je mít co nejkrásnější a nejzdravější. Vždyť je to jedna z prvních věcí, kterou vidí naše okolí, prý se jedná o druhý nejdůležitější tělesný signál hned po našich očích. Ať chceme nebo ne, vlasy naznačují, jak se o sebe staráme a přátelům, známým i náhodným kolemjdoucím hodně vypovídají o našem životním stylu. V neposlední řadě mají vlasy přirozenou ochrannou funkci, kdy chrání hlavu před sluncem, chladem a mechanickými vlivy. Zkrátka a dobře, vlasy bychom měli mít zdravé. A právě zde přichází na řadu regenerace vlasů.

Na vlasy neustále působí spousty vnějších agresorů. Jen namátkou se jedná o sluneční záření, klimatizaci, přílišný chlad, nebo naopak teplo, znečištění v ovzduší... Často ale vlasy poškozujeme i sami barvením a odbarvováním, častým žehlením, trvalením a kulmováním, nebo třeba nevhodně vybranou vlasovou kosmetikou. Poškozené vlasy jsou vysušené, matné a drsné, neustále se cuchají a ať děláte, co děláte, velmi špatně se rozčesávají. Oslabená pevnost, pružnost i odolnost vede k předčasnému lámání a vypadávání. Vlasy se samy od sebe neopraví, je nutné jim s regenerací trochu pomoci. Jak tedy účinně obnovit poškozené vlasy?

Regenerace vlasů

Rychlá vnější regenerace vlasů

Zařaďte do své péče regenerační šampony, kondicionéry a bezoplachové spreje. Tato vlasová kosmetika dokáže částečně nahradit funkci vymytého kožního mazu, který má přirozeně chránit a vyživovat vlasy. Regenerační šampony a kondicionéry vyrovnávají nerovnosti na povrchu vlasů, uhlazují vlasová vlákna a navrací vlasům lesk. Je to nejrychlejší metoda, bohužel ale také nejméně efektivní. Zkombinujte tuto péči s dlouhodobějšími regeneračními metodami a máte vyhráno.

Pravidelné hloubkové kúry na poškozené vlasy

O něco intenzivnější péči vám přinesou nejrůznější regenerační balzámy, kúry, séra a masky na poškozené vlasy. Perfektní jsou pravidelné masáže vlasové pokožky a zábaly za použití oblíbených olejů na vlasy. Tyto hloubkové kúry dokážou zlepšit mikrocirkupaci pokožky, doplnit živiny a postupně obnovit vnitřní strukturu vlasů. Přečtěte si více o použití přírodních olejů a jejich účinků na vlasy. 

Dlouhodobá revitalizace zevnitř

Poslední metoda trvá nejdéle, ale o to má efektivnější a déle trvající účinek. Stačí zařadit do svého jídelníčku potraviny nebo doplňky stravy s obsahem živin, které podporují zdravý růst vlasů. Jaké to jsou? Zaměřte se na proteiny, mastné kyseliny, minerály a vitamíny, důkladněji jsme je probrali ve článku Co jíst, aby byly vlasy perfektní. Výsledky se sice projeví až cca za 3 – 4 měsíce, ale rozhodně budou stát za to. Vlasy budou pružnější, pevnější a odolnější, nebudou tolik vypadávat a budou vypadat skvěle.

Nejoblíbenější produkty pro regeneraci vlasů:

Maska pro poškozené vlasy 500 ml
238
Bezoplachová regenerační péče ve spreji 150 ml
198
Regenerační kondicionér pro všechny typy vlasů 250 ml
491
Regenerační olej na vlasy 30 ml
493
Balzám pro regeneraci vlasů a ochranu barvy 100 ml
493
Maska pro poškozené vlasy 300 ml
158
Kondicionér pro blond vlasy 200 ml
339
Bezoplachová péče ve spreji 150 ml
189
Vyživující maska pro suché a lámavé vlasy 150 ml
208
Objemový kondicionér pro jemné vlasy 200 ml
318
Kondicionér pro snadné rozčesávání 500 ml
154
Olej pro všechny typy vlasů 100 ml
334
Kondicionér pro silně poškozené vlasy 750 ml
314
Energizující kondicionér 750 ml
286
Kondicioner pro suché a poškozené vlasy 500 ml
112
Doprava zdarma
Olej pro všechny typy vlasů 100 ml
859
Bezoplachová péče ve spreji 150 ml
192
Hydratační maska na vlasy 200 ml
294
Kondicionér pro poškozené vlasy 750 ml
279
Regenerační kondicionér 200 ml
267
Zkrášlující olej pro barvené vlasy 100 ml
345
Ochranný mléčný olej ve spreji 100 ml
353

Další zajímavosti o vlasech:

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest