Marulový olej na vlasy

Posvátný africký strom představuje své bohatství

Nové zázračné ingredience se v kosmetice objevují snad každý měsíc a většina z nich slibuje lesklejší vlasy, hladší konečky i zdravější vlasovou pokožku. Jen si vzpomeňte na poprask, který před lety vyvolal kokosový olej. Záhy po něm na kosmetický trh vletěl arganový olej a další zkrášlující oleje na sebe nenechaly dlouho čekat. Jedním z nejnovějších přírůstků do družiny olejů na vlasy je marulový olej.

Marulový olej se vyrábí z jader ovoce stromu zvaného marula, který roste na jihu Afriky. Pro domorodce jde o posvátný strom s mnohdy až kouzelnými vlastnostmi. Žluté ovoce má vedle výroby oleje i další využití, místní lidé si oblíbili marulový džem, ale i ovocnou pálenku. Vzhledem k tomu, že plody maruly chutnají i slonům, přezdívá se marule "sloní strom". Světem kolují podivné historky o opilých slonech, pochutnávajících si na zkvašených plodech, ale podle vědců je vyloučené, že by se sloni mohli takto „namazat“. Ať tak či tak, nás teď stejně víc zajímá marulový olej a jeho benefity pro naše vlasy.

Marulový olej na vlasy

Jaké živiny najdete v marulovém oleji?

Tento olej nabízí jedinečný mix vitamínů, aminokyselin a blahodárných mastných kyselin. Obsahuje dokonce o 60 % víc antioxidantů než jeho slavnější kolega arganový olej. To už přece stojí za vyzkoušení, nebo ne?

Snesou ho všechny typy vlasů?

Ano! Lehoučká textura dělá z marulového oleje oblíbence mezi dalšími oleji, protože ho bez problémů můžete používat na všechny typy vlasů, včetně těch jemných, řídkých a mastnějších. Úžasná je také jeho ovocně-květinová vůně, velmi příjemná alternativa oříškového aroma arganového či makadamového oleje.

Účinky marulového oleje na vlasy

Proč chcete mít marulový olej ve své koupelně? Oproti dalším olejům se totiž velmi rychle vstřebává a můžete ho použít, kdykoliv se vám zachce. Je to rychlá dávka výživy i hydratace, díky níž budou vaše vlasy okamžitě po aplikaci sametově hebké a lesklé. 

Olej předchází krepatění i třepení konečků, redukuje lupy a brání dehydrataci. Chrání vlasy před vysokými teplotami během horkých letních měsíců. A co je nejlepší? Nezatěžuje vlasy a nezanechává mastný vzhled. 

Jak marulový olej používat?

Pár kapek zahřejte v dlaních a vmasírujte přímo do vlasů. Olej lze nanášet kdykoliv podle potřeby, klidně i po umytí vlasů jako ochranu před poškození během fénování. Máte-li lupy, doporučujeme pravidelnou masáž hlavy malým množstvím oleje. Díky lehké textuře není nutné tento olej oplachovat.

Další zajímavosti o vlasech:

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest