Správná péče o vlasy

Jak správně pečovat o vlasy, aby byly zdravé, lesklé a vitální? Takovou otázku si každodenně pokládají miliony lidí z celého světa. Znáte snad někoho, kdo je 100% spokojený se svými vlasy? My vám poradíme, jak pečovat o vlasy, abyste se svému vysněnému ideálu co nejvíc přiblížili. Správná péče o vlasy vám pomůže k úžasné hřívě.

Perfektní šampon pro váš typ vlasů

Kdyby byly všechny vlasy stejné, dost možná by nám stačil jediný šampon. Ale tak to není. Můžete mít normální vlasy, v tom případě jste vyhráli jackpot a nad výběrem ideálních přípravků nemusíte moc hloubat, stačí vám vyvážené množství živin a čisticích složek. Správná zábava začíná, když se od normálu trochu odkláníte. Třeba při hledání šamponu pro mastné vlasy se zaměřte na aktivní látky, jako je tea tree olej, ženšen či zelený čaj, které hloubkově čistí vlasovou pokožku a redukují tvorbu kožního mazu. Suché a poškozené vlasy zase ocení šampon s výživnými složkami, např. biotinem, arganovým olejem či bambuckým máslem pro zjemnění a obnovu vlasů. Ale o specifické péči pro konkrétní typy vlasů se víc dočtete v samostatném článku.

Chci si koupit šampon

Péče o vlasy

Kondicionér umí víc než jen usnadnit rozčesávání

Po každém umytí by se měl použít kondicionér pro zjemnění, lesk a snadné rozčesání vlasů. Normální vlasy potřebují posilující a vyživující kondicionér, mastnější vlasy zase lehký kondicionér, který aplikujete pouze do středních délek a konečků vlasů. Máte-li suché vlasy, sáhněte po zjemňujícím kondicionéru s hydratačními oleji, biotinem či keratinem pro obnovu a ochranu vlasů.

Regenerační kondicionér pro všechny typy vlasů 250 ml
491
Kondicionér pro blond vlasy 200 ml
328
Hydratační kondicionér pro suché vlasy 200 ml
261
Bezoplachový kondicionér ve spreji pro světlé vlasy 200 ml
176
Kondicionér pro silně poškozené vlasy 750 ml
284
Objemový kondicionér pro jemné vlasy 200 ml
278
Kondicionér pro blond vlasy 250 ml
515
Kondicionér pro barvené hrubé vlasy 1000 ml
517
Kondicionér pro blond vlasy 200 ml Odstín Cool
201
Sleva 4 %  4 %
Regenerační kondicionér 200 ml
192
Kondicionér pro poškozené vlasy 750 ml
276
Energizující kondicionér 750 ml
249
Kondicionér pro objem vlasů 750 ml
284
Bezoplachový kondicionér pro studené blond odstíny 150 ml
303

Pravidelné hloubkové čištění a detox

Zbytky stylingových produktů, každodenní okolní znečištění, kožní maz… na našich vlasech neustále ulpívají drobné nečistoty, na které obyčejný šampon nestačí. Vlasy pak působí unaveně, mdle, jakoby bez života, jsou zbytečně zatížené a postrádají objem. Řešením je detoxikační aneb hloubkově čisticí šampon, který podle potřeby použijete třeba jednou za jeden až dva týdny. Vyzkoušejte třeba profesionální čisticí šampon Matrix Biolage Normalizing CleanReset.

Ochrana vlasů před vnějšími agresory

Nenechte své vlasy napospas vnějším agresorům, jako je sluneční záření, příliš vysoká teplota při fénování a žehlení, chlor a mořská sůl nebo suchý vzduch. Vaším nerozlučným parťákem by měl být bezoplachový kondicionér ve spreji, který vlasy perfektně ochrání a zároveň o ně pečuje. K těm nejoblíbenějším bezoplachovým kondicionérům patří hydratační či regenerační sprej od Schwarzkopf Professional. Stačí ho nanést před stylingem, fénováním a před koupáním v bazénu či moři.

Vybírat můžete také vlasovou kosmetiku se SPF filtrem pro ochranu před slunečními paprsky. Ale zde stejně jako u opalovacích krémů na pokožku platí, že aplikaci je nutné během dne několikrát zopakovat. Přečtěte si více o ochraně vlasů před UV zářením.

Moje vlasy potřebují ochranu před sluncem

Vlasová péče

Zdravá strava pro krásnou hřívu

Jezte zdravě a vaše vlasy se vám odmění úžasným vzhledem. A to bohužel platí i naopak. Nedostatek živin ve vaší stravě se často projevuje právě zvýšeným padáním vlasů, jejich pomalejším růstem, unaveným vzhledem nebo jiným poškozením. Zaměřte se na pravidelný přísun kolagenu, zinku, železa, biotinu a omega mastných kyselin. Vaše vlasy budou silnější, lesklejší a nebudou předčasně vypadávat. Zjistěte víc o zdravé stravě pro krásné vlasy.

Stylingové produkty s výživným složením

Používáte rádi stylingové přípravky a neobejdete se bez různých vlasových sprejů, pěnových tužidel či tvarovacích vosků? Zaměřte se na jejich složení a vybírejte mezi nimi produkty, které obsahují výživné či posilující látky. Vedle stylingu a fixace totiž vaše vlasy skvěle vyživí. Hledejte mezi ingrediencemi přírodní oleje, rostlinné výtažky nebo další blahodárné složky. 

Prozkoumat stylingové přípravky

Styling na vlasy

Ať se snažíte sebevíc, pořídili jste si vlasovou péči ušitou přímo na míru vašemu typu vlasů a důsledně dbáte na správné péči o vlasy, někdy se může stát, že vaše úsilí nikam nevede. Nezoufejte, mezi vámi a krásnými vlasy někdy stojí skutečné maličkosti. Odhalte je, začněte o vlasy pečovat správně a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Další zajímavosti o vlasech:

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest