Fény na vlasy

Filtrovat
  • Nenalezeny žádné produkty.

O sortimentu Fény na vlasy

Fény na vlasy jsou v současné době nedílnou součástí péče o vlasy. Kromě primární funkce, kterou je vysušení vlasů, můžete za pomocí fénu docílit také požadovaného tvaru účesu díky praktickým nástavcům. Fén na vlasy byste měli vybírat podle několika nejdůležitějších kritérií. Mezi ty patří příkon, možnost regulace teploty, rychlost proudění vzduchu, dodávané nástavce a speciální vlastnosti a funkce fénu.

Výběr fénu

Příkon fénu určuje výkon motoru a spotřebu elektrické energie. Čím je vyšší výkon motoru, tím je také rychlejší vysoušení vlasů a nehrozí tak velké riziko poškození vlasů teplým vzduchem. Před fénováním vlasů doporučujeme aplikovat přípravek do vlasů před tepelnou úpravou.

Při regulaci teploty platí pravidlo, že čím nižší teplotou jsou vlasy vysoušené, k tím menšímu poškození vlasů dochází, fén by měl proto disponovat možností volby teploty i rychlosti proudění vzduchu. Při výběru fénu se také ujistěte, zda balení obsahuje speciální nástavce. Nástavce v podobě difuzéru, či koncentrátoru dokáží snadno již během fénovaní vytvořit účes, který nemusíte dále upravovat. Difuzér je vhodný pro vlnité a kudrnaté vlasy, u kterých podporuje přirozenou krásu vln. Koncentrátor je nástavec s tenkým koncem, který umožňuje snadno tvarovat účes.

Praktické vlastnosti a funkce

Mezi další vlastnosti, kterých byste si měli při výběru fénu všímat, je například design, hmotnost fénu či velikost. Fény jsou k dostání také v cestovní verzi, počítat však většinou musíte především s nižším příkonem. Velmi praktická je také funkce rychlého zchlazení účesu a ionizace. Ionizace je moderní technologie, která zaručuje ochranu vlasů během procesu vysoušení.

Doprava:
Platba:
Certifikace: