Zimní péče o vlasy

Jak se starat o vlasy v zimě?

Vlasy si v zimních měsících zaslouží speciální péči. Minimalizujte negativní vlivy a postarejte se o to, aby byly vaše vlasy i v zimě krásné, hydratované a lesklé. Přečtěte si tipy odborníků, které vám prozradí, na co se v zimě zaměřit. 

Proč vlasy v zimě trpí?

I když se může zdát, že čepice vaše vlasy ochrání před zimou, opak je pravdou. Pod čepicí se totiž vlasová pokožka potí a nadměrné pocení může vést ke zvýšené tvorbě lupů a kvasinek. Další zátěží pro vlasy v zimě jsou také přechody z mrazu do vytopených místností. Suchý teplý vzduch vlasy vysuší, a následkem toho vlasy ztratí lesk a sílu, následně se lámou a třepí. 

Zimní péče o vlasy

Zaměřte se na hydrataci vlasů

Jak už jsme nastínili výše, v zimě často dochází k vysušování vlasů, je proto důležité je dostatečně hydratovat. Věděli jste, že se s klesající teplotou snižuje také tvorba mazu na pokožce hlavy? Při teplotách nižších než 8 stupňů Celsia se dokonce tvorba mazu zastavuje úplně. Používejte proto hydratační šampony, které klidně nechejte na vlasech působit o několik minut déle. V zimě byste ideálně měli umývat vlasy méně častěji, nejvýše dvakrát až třikrát týdně.

TIP: Šampon na vlasy L´Oréal Professionnel Nutrifier

Šampon na vlasy L´Oréal Professionnel Nutrifier vyživuje, hydratuje a chrání suché a poškozené vlasy. Obsahuje kokosový olej a glycerol, tyto složky se starají o to, aby byly vaše vlasy pružné a lesklé. Šampon neobsahuje parabeny. 

Nezapomeňte na kvalitní kondicionér

Najít správný kondicionér je v zimě obzvláště důležité. Ideálně zvolte takový, který má obnovující, výživné a ochranné složky. Díky nim nebudou vaše vlasy suché a poškozené. Po použití kondicionéru se budou navíc vlasy snadno rozčesávat.

Dopřejte svým vlasům masku

Vlasy si v zimě zaslouží výjimečnou péči v podobě masky, kterou byste jim měli dopřát zhruba jednou týdně. Důležitý je nejen správný výběr masky, ale také její aplikace. Ve chvíli, kdy masku na vlasy nanášíte, nemělo by být ve vlasech velké množství vody, vlasy proto před aplikací masky jemně vysušte ručníkem a následně masku rovnoměrně naneste na střední délky a konečky. Vlasy zabalte do ručníku a nechejte masku působit minimálně 10 minut. Vlasy důkladně omyjte vlažnou vodou.

Maska pro poškozené vlasy 500 ml
238
Bezoplachová regenerační péče ve spreji 150 ml
198
Maska pro poškozené vlasy 300 ml
158
Maska pro hydrataci a ošetření vlasů 300 ml
230
Bezoplachová péče ve spreji 150 ml
189
Vyživující maska pro suché a lámavé vlasy 150 ml
208
Regenerační maska pro poškozené vlasy 400 ml
404
Neutralizační vlasová maska 150 ml
149
Bezoplachová péče ve spreji 150 ml
192
Maska pro dlouhé poškozené vlasy 300 ml
138
Maska pro normální a jemné vlasy 200 ml
493
Maska pro nepoddajné a silné vlasy 200 ml
541
Hydratační maska na vlasy 200 ml
294
Maska na barvené jemné a normální vlasy 150 ml
215
Regenerační maska proti roztřepeným konečkům 300 ml
138
Maska na poškožené a oslabené vlasy 300 ml
152
Maska pro nepoddajné vlasy 400 ml
470
Hydratační a vyživující maska pro dlouhé vlasy 300 ml
306
Maska pro poškozené vlasy 150 ml
299
Sleva 4 %  4 %
Posilující a ochranná maska na vlasy 500 ml
186
Posilující maska pro barvené vlasy 200 ml
264
Maska pro poškozené vlasy 500 ml
115

Objevte sílu vlasových olejů

Vlasové oleje vám v zimě udělají obrovskou službu. Oleje vlasy hloubkově hydratují, zanechávají je hebké a dokonale lesklé, navíc zabraňují elektrizování vlasů. S množstvím vlasového oleje to však nepřehánějte, bude stačit pouze několik kapek. Skvělou volbou je například arganový, kokosový nebo jojobový olej. Přečtěte si více o účincích přírodních olejů na vlasy.

I na jídelníčku záleží

Odborníci se shodují na tom, že se na kvalitě vlasů podepisuje také jídelníček. V zimních měsících lidé jedí více cukrů a tuků. Správným krokem je proto vsadit na pestrou a zdravou stravu a případně zařadit do jídelníčku také kvalitní potravinové doplňky, vlasy potřebují především jód, zinek, křemík a vitamíny A, E a C. Dbejte i na dostatečný přísun ovoce a zeleniny, nezapomeňte na bílkoviny a v neposlední řadě na pravidelný pitný režim. 

Olej na vlasy

Vyhněte se tepelné úpravě i železným sponkám

Vystavování vlasů vysokým teplotám v podobě fénování, kulmování nebo žehlení vlasům všeobecně nesvědčí, v zimě je však vliv těchto úkonů ještě větší. Pokud budete vlasy fénovat, fénujte je teplým, a ne horkým vzduchem. V zimě se také při úpravě vlasů vyhněte železným kartáčům a sponám do vlasů. Před každou tepelnou úpravou na vlasy aplikujte vlasový sprej nebo jiný produkt, který vlasy chrání před vysokými teplotami.

Pozor na statickou elektřinu

Ústřední topení vysušuje vlasy i pokožku hlavy. Důsledkem toho vzniká statická elektřina, která vlasy poškozuje. Co s tím? Doporučujme v místnostech používat zvlhčovače vzduchu, případně můžete blízko topení umístit nádobu s vodou. Elektrizování vlasů způsobuje také nošení vlněných čepic, statické elektřině ve vlasech pak může zabránit hloubková hydratační péče, například v podobě bezoplachových masek a sprejů. 

Další zajímavosti o vlasech:

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest