Arganový olej na vlasy

Tekuté zlato z Maroka

Léčivé a zkrášlující účinky arganového oleje objevili severoafričtí domorodci už velmi dávno. A po několika dlouhých staletích způsobilo "marocké zlato" rozruch i v západním kosmetickém světě. Často ho najdete ve složení vlasové, tělové i pleťové kosmetiky, ale nejzářnějších výsledků dosáhnete, když budete arganový olej používat samostatně. 

Arganový olej získávají marocké ženy z jader plodů argánie trnité, stromu nápadně připomínajícímu olivovník. I jejich plody jsou podobné. Ale tyto dva stromy si zaručeně nespletete. V koruně argánie se totiž pravděpodobně bude nacházet stádo koz, které rády šplhají po větvích a pochutnávají si na zralých plodech.

Co byste našli v arganovém oleji?

Arganový olej za své takřka zázračné účinky vděčí kombinaci vitamínů A, C a E, stejně jako vysokému podílu mastných kyselin a antioxidantů. Není zdaleka tak mastný jako třeba kokosový olej, a můžete ho proto na pleť i vlasy používat třeba každý den.

Arganový olej na vlasy

A pro koho je vhodný?

Využije ho snad každý. Suché, křehké, elektrizující a drsné vlasy, ocení ho také lidé, kteří si vlasy často fénují, žehlí či natáčejí. Skvěle se hodí i pro mastné vlasy, ale i tady platí, že je lepší ho u tohoto typu vlasů nanášet spíš do středních délek a konečků, ne přímo ke kořínkům. Obecně stačí pár kapek arganového oleje, aby vaše vlasy získaly skvělý vzhled.

Účinky arganového oleje

Není náhodou, že se arganový olej dlouhodobě drží na předních příčkách žebříčků popularity. Zajišťuje vlasům skvělý vzhled, a zároveň je chrání. Jen se podívejte. Arganový olej hydratuje, vyhlazuje a zjemňuje vlasová vlákna a napravuje jejich poškození. Navrací vlasům pružnost, hebkost i lesk a usnadňuje úpravu vlasů.

Navíc efektivně brání buněčnému poškození a chrání vlasy před UV zářením i vysokými teplotami. Vezměte si ho s sebou na dovolenou jako ochranu před poškozením vlasů vlivem slunečního záření a koupání v moři i bazénu. Před koupáním a opalováním pár kapek vmasírujte do vlasů a máte vystaráno. Arganový olej navíc předchází krepatění a elektrizování. Používáním tohoto oleje získáte zdravé vlasy i vlasovou pokožku.

Jak používat arganový olej

Arganový olej je tekutý. Stačí zahřát pár kapek v dlaních a nanést přímo na suché nebo vlhké vlasy. Poté je pročešte hřebenem nebo kartáčem. Mějte olej neustále po ruce jako rychlou pomoc proti elektrizování, nebo prostě jen extra dávku péče pro vaše vlasy, ať už jste kdekoliv.

Vyživující olej na tělo, pleť i vlasy 100 ml
Není skladem

Další zajímavosti o vlasech:

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest