Olivový olej na vlasy

Nenápadná pomoc z kuchyně

O olivovém oleji je hodně slyšet a vsadím se, že byste ho i vy našli ve vaší kuchyni. Ale olej z oliv není jen chutnou a zdravou přísadou pro vaření, stále častěji se objevuje i mezi aktivními látkami vašich oblíbených kosmetických produktů. Napadlo vás někdy vyzkoušet ho samostatně při péči o vlasy?

Rozhodně nebudete první ani poslední. Dokonce i hvězdná herečka Sophia Lauren kdysi prohlásila, že za svou krásu vděčí koupelím s olivovým olejem. Nespokojte se jen tak s něčím, nejvýživnější bude organický extra panenský olej. Dokáže podobně jako třeba kokosový olej proniknout hluboko do vlasů a celkově je regenerovat.

Čemu vděčí olivový olej za své účinky?

Olivový olej se skládá ze spousty antioxidantů, mastných kyselin, vitamínů A a E i zjemňujících složek.

Olivový olej na vlasy

Jenom pro vybrané typy vlasů

Máte-li poškozené, suché, unavené nebo elektrizující vlasy, olivový olej si okamžitě zamilujete. Dokáže také pečovat o vlasovou pokožku, kterou trápí lupy. V případě mastnějších vlasů ale raději sáhněte po lehčím oleji, ten olivový by je zbytečně zatížil.

Účinky olivového oleje na vlasy

Jakmile ho jednou vyzkoušíte při péči o vlasy, dost možná se už navždy budete potýkat s nedostatkem olivového oleje v kuchyni. Pořiďte si příště raději rovnou dvě lahvičky. 

Olivový olej účinně obnovuje vlasy a předchází dalšímu poškození. Vyhlazuje, hydratuje a chrání vlasy a pravidelným používáním navrátí vaší hřívě zdravý vzhled. Chrání vlasy před vysokou teplotou během fénování, žehlení či kulmování a skvěle pečuje o vlasy i v chladnějších zimních měsících. S olivovým olejem hravě získáte silnější, lesklejší a zdravější vlasy.

Jak používat olivový olej

Olivový olej můžete používat jednou týdně jako pečující kúru na vlasy. Stačí nanést jednu až dvě lžíce na suché či vlhké vlasy, nechat pod koupací čepicí působit půl hodiny a pak vlasy důkladně umýt.

Jestli máte lupy, smíchejte olivový olej s vodou a citronovou šťávou v poměru 1:1:1. Vmasírujte směr do pokožky a po 20 minutách umyjte.

Suché a krepaté vlasy ocení, když olej vmasírujte do středních délek a konečků a pak vyfoukáte vlasy fénem se střední teplotou. Olej tak lépe pronikne do vlasů a získá lepší účinnost. Podle potřeby vlasů nebo vašich časových možností nechte tuto kúru působit alespoň 45 minut, ale klidně i 2 hodiny, nebo třeba celou noc. Nakonec vlasy důkladně opláchněte a umyjte šamponem.

Další zajímavosti o vlasech:

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest