Opalovací krém pro děti a miminka

Jako rodiče se přirozeně snažíme chránit své děti před vším špatným. Ale dají se vůbec neposedné děti ochránit před škodlivým slunečním zářením? Většina proběhlých výzkumů ukazuje, že ochrana před sluncem není zdaleka tak samozřejmá, jak by měla být. Přečtěte si praktické tipy pro výběr opalovacího krému pro děti i miminka a naučte se své děti správně chránit před sluncem.

Každý ví, jak spálená pokožka dokáže znepříjemnit léto nejen dětem, ale i dospělým. Nepříjemná bolest, pálení a svědění ale nemusí být jedinými důsledky nedostatečné sluneční ochrany. Nadměrné vystavování kůže slunečnímu záření a občasné spálení pokožky v raném věku totiž mohou vést i k vážným zdravotním problémům v dospělosti. Přitom stačí tak málo!

Opalovací krém pro miminka a kojence

Asi vás nepřekvapí, že miminka do 6 měsíců byste vůbec neměli vystavovat přímému slunci. Jejich pokožka je totiž ještě velmi tenká a citlivá, miminka navíc nemají dostatek melaninu, přirozeného pigmentu, který poskytuje alespoň slabou sluneční ochranu. Odborníci doporučují zůstávat ve stínu a chránit pokožku velmi malých dětí lehkým oblečením a kloboučkem. Pokud se přesto rozhodnete použít přípravek s UV faktorem, zvolte speciální opalovací krém pro miminka. Naneste pouze menší množství a vždy jeho snášenlivost předem vyzkoušejte na vnitřní straně zápěstí. 

Opalovací krém pro děti

Přibližně od půl roku věku přichází čas seznámit pokožku vašeho děťátka s vhodným krémem na opalování. Hledejte opalovací krém pro miminka a kojence, který je určený pro ty nejmenší, chrání před UVA i UVB zářením a má alespoň SPF 30 nebo 50. Opět nejprve vyzkoušejte snášenlivost na menší část pokožky a v případě jakéhokoliv podráždění opalovací krém pro miminka vyměňte za jiný. Zkuste speciální krém na opalování pro citlivou pokožku, sáhněte po jiné značce, anebo zvolte jiný typ ochranného filtru. 

Opalovací krém pro děti

Děti bývají velmi aktivní a sluneční ochranu v létě potřebují, kdykoliv jsou venku. Používat opalovací krém pro děti pouze u bazénu a na pláži proto nestačí. Sluneční záření působí po celý den, ráno i večer, a dokonce i když je zataženo. Vyberte svým dětem efektivní krém na opalování pro každou situaci!

V podstatě zde platí stejné zásady jak při výběru opalovacího krému pro miminka, které jsme zmínili výše. Poohlédněte se v kategorii krémů na opalování pro děti a volte vyšší ochranný faktor, nejlépe opalovací krém se SPF 30 a 50. Konzistence je na vás. Dětské opalovací krémy jsou osvědčenou klasikou. Některým vadí, že se hůře roztírají, ale zase máte lepší přehled o tom, jaké části těla jste už namazali. Mléka a spreje na opalování mají lehčí texturu a rychlejší aplikaci, ale snadněji pak na některé části pokožky zapomenete. Opalovací přípravek pro děti musí chránit před UVA i UVB zářením.

Jak používat opalovací krém pro děti?

Vždy myslete na to, že opalovací krém potřebuje 20 – 30 minut, aby se dostatečně vstřebal a začal působit. Namažte proto děti asi půl hodiny předtím, než se s nimi vydáte ven. Věnujte se i těm částem, na které se často zapomíná, jsou to především uši, nos, rty a nárty. Zvláštní pozornost pak věnujte ramenům a krku, ty jsou totiž nejnáchylnější ke spálení, když si děti hrají. Aplikaci krému na opalování pro děti opakujte nejlépe každé dvě hodiny, po koupání, utírání, hraní si v písku a když se dítě nadměrně zpotí. 

Jestliže dětská pokožka i přes veškerou vaši snahu zrůžoví či zčervená, namažte ji krémem po opalování a následující den dítku raději naplánujte pobyt ve stínu.

Lze děti chránit před sluncem i jinak?

Jistě, opalovací krémy pro děti a miminka jsou pouze jednou částí efektivní sluneční ochrany. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete kombinovat co nejvíc způsobů. Podívejte se na osvědčené tipy pro ochranu dětské pokožky před sluncem:

Jak používat opalovací krém pro děti
  • Přes poledne, minimálně od 11. do 15. hodiny, se přesuňte do stínu. Sluneční záření je v této době nejintenzivnější.
  • Chraňte dětskou pokožku pomocí oblečení, kdykoliv je to možné. Dlouhé kalhoty a trička s dlouhým rukávem jsou ideální a tmavší barvy fungují lépe než světlé. 
  • Dohlédněte, aby vaše dítě mělo vždy na hlavě čepici nebo klobouk. Ty ochrání nejen obličej, ale i vlasovou pokožku. Pokud dostatečně nezastíní uši a krk, nezapomeňte je namazat opalovacím krémem.
  • Dejte si pozor i na riziko spálení pokožky přes sklo v autě. Zatímco čelní skla už jsou často speciálně upravená a chrání před oběma typy slunečního záření, ostatní okna ne. Do těchto oken dětem můžete pořídit stínítka.
  • Pro ochranu očí vašeho dítěte jsou důležité i kvalitní sluneční brýle.

Nejoblíbenější dětská kosmetika na opalování:

-20 % na kód SUNCARE20 -20 % na kód SUNCARE20
Voděodolný přípravek na opalování 100 ml
129
-20 % na kód SUNCARE20 -20 % na kód SUNCARE20
Voděodolné opalovací mléko na tělo a obličej 200 ml
236
-20 % na kód SUNCARE20 -20 % na kód SUNCARE20
Ochranný sprej pro citlivou dětskou pokožku 200 ml
674
Opalovací mléko s vysokou UV ochranou 100 ml
286
Voděodolný ochranný krém na opalování 100 ml
Není skladem
Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest