Nejlepší tipy pro opalování na pláži

Jednou z nejúžasnějších věcí na každém létě jsou bezpochyby bezstarostné dny strávené opalováním na pláži. Ale moment, vážně je můžeme vnímat úplně bezstarostně? S efektivní sluneční ochranou rozhodně ano! Přečtěte si ty nejlepší tipy a triky pro bezpečné opalování a bez obav se oddejte letním radovánkám. Sbalte si plavky, osušku, sluneční brýle… a co ještě?

Bez UV faktoru ani ránu

Nejdříve si něco ujasníme. Chcete na pláži získat neodolatelnou bronzovou pokožku, nebo zarudlou a spálenou kůži, díky níž se v noci ani pořádně nevyspíte? Vsadím se, že správně je první možnost. V tom případě se ale neobejdete bez opalovacího krému s UV faktorem. Dokonce i když se opalujete snadno, ochranný faktor je v létě absolutní nutnost. Jedna věc je totiž krásně snědá pokožka, na druhé straně však stojí předčasně stárnoucí pleť a riziko vzniku rakoviny kůže. Opalovací krém se SPF vždy nanášejte alespoň 30 minut před opalováním na pláži, aby se dostatečně vstřebal a fungoval tak, jak má. Aplikaci pak opakujte každé dvě hodiny, nebo vždy po koupání, a to i pokud je krém na opalování voděodolný. Soustřeďte se i na často opomíjená místa, jako je nos, uši, oční okolí a chodidla. Prohlédněte si naši kompletní nabídku opalovací kosmetiky.

Opalování na pláži má svůj čas

Pravděpodobně už jste slyšeli o tom, že kolem poledne je sluneční záření nejintenzivnější. Mezi 11. a 15. hodinou se proto vyplatí zůstat ve stínu. Toužíte-li po bronzové pokožce, vystavte své tělo slunci v časnějších dopoledních a pozdnějších odpoledních hodinách. Vysněného tónu dosáhnete také, a navíc o něco bezpečněji.

Klobouk jako ochrana (nejen) vlasů před sluncem

Spálili jste si někdy pokožku hlavy? Jestli ano, jistě mi dáte za pravdu, že to není zrovna příjemná záležitost. Červená spálená kůže září na míle daleko, nesnesitelně vás svědí, a to ani nemluvím o nevábném vzhledu, když se pokožka hlavy začne loupat. Jak se tomu vyhnout? Nejlépe pomocí velkého klobouku, který naštěstí představuje i velmi módní letní doplněk. Klobouk ochrání nejen pokožku hlavy a vlasy, ale také váš obličej. Díky většímu klobouku se pleť nespálí, předčasně nezestárne a vyhne se i nepěkným pigmentovým skvrnám

I vlasová kosmetika může mít SPF faktor

Sluneční záření neohrožuje jenom pokožku, dokáže pěkně potrápit i vaše vlasy. Kdykoliv se chystáte strávit více času na pláži, naneste do vlasů sprej pro ochranu vlasů před sluncem a klidně si ho zabalte s sebou do plážové tašky. Vedle ochrany před UV zářením vaše vlasy skvěle hydratuje, a navíc působí i proti blednutí barvy na vlasy. A mám pro vás ještě jeden zlepšovák, který vlasy alespoň částečně ochrání před škodlivým vlivem mořské soli nebo chloru v bazénu. Než se půjdete koupat, opláchněte svoje vlasy čistou vodou, například pod sprchou. Mokré vlasy už do sebe nevstřebají tolik vody se solí či chemií, která by je mohla poškodit. Vlasy si pak opláchněte i po každém koupání. Podívejte se, jak nejlépe chránit vlasy během léta.

Parfém a opalování? Raději ne.

Plánujete-li opalování, vaši oblíbenou vůni radši nechte doma na poličce v koupelně. Většina parfémů je totiž založena na bázi alkoholu, který pokožku vysušuje a po opalování by na ní mohly zůstat ošklivé skvrnky, někdy se po reakci se slunečním zářením objeví dokonce i vyrážka. Pokud se ale vůně nechcete vzdát, zvolte parfém bez obsahu alkoholu. Skvělou alternativou jsou parfémované oleje, které krásně voní a zároveň pečují o pokožku.

Péče o pokožku po opalování na pláži

Sluneční záření z vaší pokožky doslova vysává hydrataci. I když se tedy na slunci přímo nespálíte, pokožka může po opalování zůstat suchá, dehydratovaná a na některých místech se mohou tvořit suché šupinky. V létě proto pokožku pravidelně hydratujte. Ať už sáhnete po přípravku po opalování, nebo po běžném hydratačním mléku, každý den ho důkladně rozetřete po celém těle. Vaše pokožka nejlépe vstřebá hydratační mléko po sprše či koupeli. A chcete-li být opravdu důkladní, hydratujte nejen večer po opalování, ale také ráno před sluněním. V neposlední řadě všemi deseti doporučuji i hydrataci zevnitř, tedy důsledné dodržování pitného režimu. Přečtěte si, čím nejčastější trpí pokožka po opalování.

Doprava:
Platba:
Certifikace: