Nastavení filtrů
Pohlaví Řada Typ produktu
Cena
-

Clinique

Top produkty

Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O značce Clinique

Co všechno dokáže jeden článek publikovaný v americkém Vogue? Může třeba stát za vznikem jedné z nejúspěšnějších kosmetických značek všech dob. Řeč je samozřejmě o kosmetice Clinique a revolučním článku Lze vytvořit dokonalou pleť?. Pojďme si ale nejdříve připomenout, jak asi vypadala pleťová péče v 60. letech minulého století. Na pultech drogerií byste našli bohatě parfémované univerzální krémy, neexistovalo dělení podle typů pleti ani žádné klinické a dermatologické testování. Jak známo, výjimka však potvrzuje pravidlo. V jisté dermatologické ordinaci na newyorském Upper East Side sídlil doktor Norman Orentreich, který dělal věci úplně jinak (v angličtině byste našli spojení Dramatically Different, o němž ještě bude řeč). Vizionářský dermatolog prováděl vlastní výzkum pokožky a zjistil, že parfemace patří k nejčastějším alergenům a nepřináší pokožce žádný benefit. Vyvíjel tedy vlastní neparfémovanou kosmetiku a jednoho dne ho oslovila redaktorka časopisu Vogue s prosbou o rozhovor.

Lze vytvořit dokonalou pleť? Rozhodně ano!

Článek vyšel v roce 1967 a svým inovativním přístupem vyvolal kosmetickou senzaci. Dostal se i k rukám Evelyn Lauder, což byla shodou okolností snacha zakladatelky jiného kosmetického impéria Estée Lauder. Vedení společnosti okamžitě kontaktovalo jak doktora Orentreicha, tak i autorku článku a zahájilo s nimi přípravy zbrusu nové značky, která lidem umožní získat dokonalou pleť. Výsledkem byl v roce 1968 vznik revoluční značky Clinique, která představila 117 kosmetických přípravků. 7 z nich dodnes patří k bestsellerům.

Dermatologická kosmetika Clinique pro šťastnou pleť

Clinique byl první dermatologicky vyvinutou a alergologicky testovanou kosmetikou, což ostatně napovídá i jeho název. Clinique je francouzsky klinický. Nabízí speciální péči na míru pro jednotlivé typy pleti, neosahuje parfemaci a i dalším známým alergenům a dráždivým složkám se vyhýbá jako čert kříži. Nenajdete v nich parabeny ani ftaláty. Kosmetika Clinique je proto ideální volbou pro citlivou pleť. Pleťová péče této značky je založená na třech jednoduchých krocích: čištění, exfoliace a hydratace. Hydratační emulze Dramatically Different Moisturizing Lotion+ je tak oblíbená, že se každých 5 vteřin někde na světě prodá jeden kus. V ochranném produktu City Block SPF 15 Clinique jako jeden z prvních použil chemický filtr, dekorativní kosmetika Clinique je vyvinutá tak, aby zároveň pečovala o pleť. Odličovací řadu Take the Day Off používají miliony žen každý den a pleťové krémy Clinique jsou na americkém trhu jedničkou.

Clinique představuje své parfémy

První parfém Clinique představil již v roce 1971 a byl to rovnou megaúspěšný Aromatics Elixir. Chyprově-květinová parfémovaná voda provázela celou generaci žen, než ho v roce 1997 v oblíbenosti předčil Clinique Happy. Radostná květinově-ovocná vůně s jiskřivými úvodními citrusy je dnes bezkonkurenčně nejprodávanější vůní Clinique. Oddejte se čistému štěstí díky parfémům a kosmetice Clinique!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest