Vetiver parfémy

Podmanivé i elegantní, luxusní a sofistikované. Vetiver parfémy vynikají nezaměnitelnou dřevitě-kouřovou vůní s orientálními a zemitými podtóny. Nechte se okouzlit legendárním zklidňujícím účinkem vetiverového oleje, jehož vůni nelze uměle napodobit. 

Chci vědět více o vetiver parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Vetiver parfémy

Možná si myslíte, že vám vonná složka vetiver nic neříká, ale opak je nejspíš pravdou. Je to totiž jedna z těch ingrediencí, které jste pravděpodobně cítili už milionkrát, jen jste si ho nikdy nedovedli přiřadit. Vetiver parfémy jsou dnes pro svou nezaměnitelnou vůni extrémně populární. Oblíbená složka dříve obohacovala zejména pánské vůně, dnes už proniká i do těch dámských. A vzhledem k tomu, že je vetiverový olej celkem drahý, najdete ho spíše v těch luxusnějších, často i v niche parfémech.

Vetiver, kořeny se superschopnostmi

Vetiver je celkem nenápadná zelená tráva, jejíž bohatství se ukrývá pod zemí. Intenzivní vůně vetiveru totiž pochází z kořenů této tropické rostliny. A vzhledem k tomu, že neexistuje způsob, jak vůni napodobit uměle, vetiverový olej patří k těm dražším parfémovým složkám.

V aromaterapii a parfémářství se vetiver používá již od dob antiky. Olej klidu, jak ve starověké Indii přezdívali vetiverovému oleji, totiž dokáže povzbudit vyčerpanou mysl, zmírnit napětí a úzkost či zlepšit spánek. Západní země ho objevily až poměrně pozdě, v Evropě se olej z vetiveru představil v 19. století a první slavné vetiver parfémy vznikly o století později. 

Jak voní vetiver parfémy?

Vetiverové parfémy jsou podmanivé a elegantní zároveň. Silná dřevitě-kouřová vůně se zemitými a orientálními podtóny přidává vonné kompozici hloubku a prodlužuje její výdrž. Sama o sobě je vůně velmi mužná, když ji ale parfémáři vhodně zkombinují, perfektně vynikne i v dámských parfémech, jimž dodává sofistikovaný nádech.

Parfémy s vetiverem se hodí na denní i večerní nošení, záleží na konkrétní pyramidě vůně. Oblíbené jsou kombinace se svěžími citrusy, v chyprových parfémech vetiver skvěle funguje s dubovým mechem a pačuli. Ve složení ho často najdete po boku vanilky, santalového dřeva, pepře, kůže a některých květinových tónů, jako jsou třeba růže a tuberózy. Vyberte si svého favorita z nabídky vetiver parfémů!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest