Vanilkové parfémy

Jemná, příjemná, sladká, uklidňující, ale i smyslná a svůdná. Taková slova obvykle najdete ve spojení s vůní vanilky. Vanilkové parfémy dokážou vyvolat nostalgickou náladu, umí ale přivodit i pocity štěstí a mají nepopiratelné afrodiziakální účinky. Vanilka je v parfémářství oblíbená stejně tak jako v gastronomii.

Chci vědět více o vanilkových parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Vanilkové parfémy

Vanilku známe všichni, protože snad každý s ní má co do činění hned v dětských letech. Komu by se nevybavila vánoční vůně vanilkových rohlíčků, kdo by neznal chuť sladké vanilkové zmrzliny? Stejně snadno, jako si našla cestu do kuchyní po celém světě, zamířila vanilka neomylně i do světa parfémářství. A stala se tou nejjasnější hvězdou. Pojďme si posvítit na vanilkové parfémy.

Všichni chtějí vanilku

Vanilkový lusk je plodem jistého druhu orchideje, která pochází z Mexika. Zdejší domorodci ji dobře znají po dlouhá století. Traduje se, že Májové a Aztékové si vanilkou dochucovali oblíbené kakaové nápoje. Do Evropy se vanilka dostala až mnohem později, bylo to někdy během 17. století. Způsobila poprask na francouzském královském dvoře, každý ji najednou musel mít, každý chtěl poznat její chuť a nasládlou vůni. 

Dávní ranhojiči vanilkou léčili nejrůznější choroby a potíže, včetně těch psychických. Osvědčila se v boji s únavou, hysterií i depresemi, dokáže podporovat chuť k jídlu a v neposlední řadě přináší vanilka mocné afrodiziakální účinky. Toho si brzy všimli i mnozí parfémáři. Od tradičních výrobců orientálních parfémů až po novodobé giganty v čele s Guerlainem či Thierry Muglerem. Vanilka dnes patří k nejoblíbenějším, nejsnáze rozpoznatelným a zároveň také nejdražším vonným ingrediencím.

Jak voní vanilkové parfémy?

Vzhledem k astronomickým cenám přírodních výtažků z vanilky dnešní parfémáři obvykle volí některou ze syntetických náhražek této složky. Nejpoužívanější je vanilin, jehož příjemně sladkou a bohatě hřejivou vůni si pravděpodobně spojujete s pravou vanilkou. Skutečnou vanilku byste dnes našli pouze v těch nejluxusnějších vůních a její aroma je o něco temnější a zemitější. Jaké charakteristiky má většina vanilkových parfémů? Jsou velmi jemné, příjemné, uklidňující, smyslné a svůdné.

Parfémáři milují rozmanitost vanilky, která se hodí k nejrůznějším ingrediencím z dámských i pánských vůní. Nejčastěji ji kombinují s gurmánskými tóny, jako jsou sladkosti či lékořice. Dokonalou harmonii tvoří s květinami i ovocem, rozmazlující pocit si vanilka získá smícháním s hřejivě dřevitými akordy. Nechte se také unášet sladkým aroma vanilkových parfémů.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest