Nastavení filtrů

Parfémy s vůní tonka fazolí

Představte si mix sladkých tónů pražených mandlí, třešní, vanilkového pudinku a sluncem vysušené trávy. Takhle voní fazole tonka. Okouzlující a návykové parfémy s vůní fazolí tonka vás překvapí bohatou škálou exotických, gurmánských i kořeněných podtónů. Některé kultury stále věří, že tyto fazole přitahují peníze, pro jíné jde zase díky afrodiziakálním účinkům o “fazolky lásky”. Vyzkoušíte to?

Chci vědět více o parfémech s vůní tonka fazolí


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Parfémy s vůní tonka fazolí

Také si říkáte, jakou vůní by vás mohly překvapit fazole? Pokud budeme mluvit o fazolích tonka, připravte se na okouzlující a lehce návykovou vůni, která v sobě nese sladké tóny pražených mandlí, třešní, vanilkového pudinku i sluncem vysušené trávy. Překrásná vůně i vytříbená chuť fazole tonka se zcela po právu pasovaly do role jedné z nejvyhledávanějších ingrediencí od tradičního parfémářství až po moderní gastronomii. Představujeme parfémy s vůní tonka fazolí.

Fazole s kouzelnou mocí

Všechna kouzla má na svědomí jihoamerický strom jménem silovoň obecný. Domorodci si ho po staletí považují nejen pro kvalitní tvrdé dřevo, ale i bohatou exotickou vůni a sladkou chuť jeho semen. A právě ta se proslavila jako fazole tonka. V domovské Venezuele mu připisují magickou moc a jeho fazolky se v dřívějších dobách používaly jako platidlo. Tamní léčitelé je ordinovali na kašel, střevní potíže i astma, věřili, že posilují imunitu a léčili s nimi i různé psychické problémy. V některých kulturách se semínka osvědčila i jako afrodiziakum, odtud pak pochází přezdívka „fazole lásky“. Lidé stále ještě věří, že fazole tonka přitahují peníze a podporují odvahu.

Prášek z drcených semen se v látkových sáčcích vkládal do šatních skříní, aby navoněl oblečení, vůně fazolek tonka se také s oblibou přidává do tabáku a cigaret. Z jihoamerické kuchyně se poměrně rychle rozšířily i mezi evropské kuchaře, v Německu se z nich peče vánoční cukroví, Francouzi je rádi mlsají v pečivu, pudincích a zmrzlinách. Parfémy s vůní tonka fazolí se objevily až začátkem 20. století, jako jeden z prvních s nimi přišel Guerlain. A popularita těchto vůní od té doby jenom stoupá.

Jak voní parfémy s vůní tonka fazolí?

Když si přičichnete k fazolím tonka, snad nejvíc ze všeho vám budou připomínat vanilku. Vůně fazolí tonka je ale o něco komplexnější, exotičtější a bohatší na rozmanitost podtónů. Vedle vanilky z fazolek můžete cítit gurmánské tóny, jako jsou mandle, karamel, pistácie či pralinky. Spolu s nimi se objevuje skořice a hřebíček, sladké třešně a samozřejmě seno. 

Fazole tonka v parfémech nejčastěji najdete v srdci či základu. Můžou prohlubovat a zvýrazňovat vanilkový tón, zjemňovat výraznou ambru, setkáte se s nimi i v gurmánských, fougerových, dřevitých, a dokonce i ve svěžích a květinových parfémech. Funguje téměř se všemi vonnými ingrediencemi. Vyberte si svůj okouzlující parfém s vůní tonka fazolí!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest