Fialkové parfémy

Svěžest a čistota, radost a klid, ale i luxus a noblesa. Fialkové parfémy vás v myšlenkách okamžitě přenesou do jarní rozkvetlé zahrady, ale i do nazdobeného královského paláce. Objevte i vy kouzlo fialkových vůní a propadněte mu stejně jako mocní panovníci a okouzlující královny!

Chci vědět více o fialkových parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Fialkové parfémy

Ach, ty drobné fialové kvítky s jedinečnou nevtíravou vůní. Ty už dokázaly pobláznit hlavy nejenom slavným královnám či herečkám, ale dokonce i obávaným vojevůdcům a státníkům. Možná vás pak ani nepřekvapí, že fialky kdysi platily za symbol moci a síly. A dodnes patří k oblíbeným vonným složkám moderních parfémů. Co je na fialkách a fialkových parfémech tak speciálního?

Tajemná moc fialek

Kouzlo roztomilých květů objevily již starodávné civilizace. Fialky mimo jiné symbolizovaly plodnost, přidávaly se do lektvarů lásky a fungovaly také jako afrodiziaka. Pro svou příjemnou vůni našly uplatnění při léčení astma, nachlazení či bolesti hlavy. Ještě, než převzaly svůj monopol růže, z fialek se často tvořily kytice na Den svatého Valentýna. Vůni fialek najdete i v mnoha kosmetických přípravcích, za všechny zmiňme třeba legendární rozjasňující pudr Meteorites od značky Guerlain.

A jaká slavná jména patřila k milovníkům fialkových vůní? Traduje se, že si je oblíbila Marie Antoinetta, královna Victorie i sám velký Napoleon Bonaparte a obě jeho manželky. Svůj fialkový parfém měla I Marlene Dietrich. 

Jak voní fialkové parfémy?

Fialkové tóny vás rozhodně uchvátí svou rozmanitostí. Mohou být sladce pudrové, ale i vzdušné a svěží. Vůně květů se trochu podobá kosatcům, je okouzlující i nevtíravá. Fialky se odedávna spojují s luxusem a královskou hodností. Pokud si tedy chcete připadat jako královna, fialkový parfém vám tento pocit hravě propůjčí jediným stříknutím. Z fialkových vůní vyzařuje radost, klid, ale i noblesa

Přestože se dlouho považovaly za poněkud staromódní, parfémové domy si našly způsob, jak vůni fialek zmodernizovat, aby obstála i v dnešní době. Zajímavé novodobé parfémy kombinují fialky s kosatci, vanilkou, kůží a mnohými dalšími ingrediencemi. Vyberte si svůj fialkový parfém!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest