Fougèrové vůně

Dřevité vůně

Co jsou fougèrové alias Fougère vůně?

Fougère je další oblíbená rodina především pánských parfémů. Ačkoliv její jméno odkazuje k francouzskému výrazu pro kapradí, vůně má s kapradím společného pramálo. Kapradí totiž ve skutečnosti nevoní. Rodina fougèrových vůní získala své jméno podle legendárního parfému Fougère Royale z roku 1882, jehož složení si velmi rychle získalo obrovskou popularitu a udalo směr celé rodině fougèrových vůní.

Parfém Fougère Royal pro značku Houbignant vyvinul parfémář Paul Parquet. Jako první zde použil syntetickou vonnou složku kumarin, sladký tón odvozený z fazole tonka, který připomíná vůni čerstvě posečené trávy. Revoluční parfém dále obsahoval lákavou kompozici v čele s nasládlou levandulí, šalvějí a bergamotem, květinovými tóny v srdci vůně a pižmem, vanilkou a dubovým mechem po boku zmíněného kumarinu v základu. Revoluční parfém byl v modernější verzi opět představen v roce 2010.

Základní tóny:

Stejně jako v parfému Fougère Royal počítejte s tóny sladké levandule, dubového mechu a kumarinu, dnes se však v rodině fougèrových vůní napevno usídlily i další vonné složky. Mezi ty nejpopulárnější patří citrusy, bylinky, květiny, zelené i živočišné tóny. V moderních vůních Fougère často ucítíte také vetiver, geranium a bergamot, stejně jako šalvěj, rozmarýn a další zelené byliny ve vrchních tónech. Pro extra hloubku se do těchto vůní přidávají také některé dřeviny, jako je třeba santalové či guajakové dřevo.

Dřevité vůně

Fougère vůně pro moderní gentlemany

Z konceptu Fougère vychází nespočet oblíbených pánských parfémů, které i v dnešní době patří k naprostým bestsellerům. Jiskřivý maskulinní charakter se svůdně kontrastními tóny je blízký mužům a tyto vůně na mužích navíc přitahují i dlouhé zástupy žen. Dokážou být intenzivní, ale přesto nevtíravé. Přirozené i výrazné. A ideální pro jakoukoliv příležitost.

Typické vůně rozehrávají svou symfonii chladivých i hřejivých tónů, které spolu dokonale ladí. Moderní fougerové vůně bývají obohacené o svěží citrusy, aromatické bylinky, zelené tóny, opojné květiny i smyslně živočišné tóny. Jaké vůně patří k základním zástupcům?

Fougèrové vůně a jejich kategorie

Fougèrově-akvatické vůně

Dominantní Fougère složky zde doprovází lehoučké mořské akordy.

Fougèrově-kořeněné vůně

Vůni s charakterem Fougère zakončují pikantní tóny voňavého koření.

Fougèrově-aromatické vůně

Typicky fougèrovému základu předchází jiskřivé citrusy nebo aromatické bylinky jako tymián, koriandr či rozmarýn. Fougèrově-aromatické vůně mohou obsahovat i lehce kořeněné tóny.

Fougèrově-aromatické vůně

Fougèrově-orientální vůně

Harmonická kompozice orientálních tónů koření a exotických dřevin je odlehčená levandulí, kumarinem, dubovým mechem či rozmarýnem.

Fougèrově-orientální vůně

Doprava:
Platba:
Certifikace: