Šeříkové parfémy

Něžná, svěží a krémová vůně šeříku vám určitě není cizí. Rozkvetlé stromky na jaře znamenají příslib teplého léta a za jejich povznášející vůní se vždycky rádi vracíme. Šeříkové parfémy vynikají jarní svěžestí, nevinnou ženskostí i nedbalou elegancí. Vůni šeříku však nenajdete pouze v dámských parfémech. V těch pánských tvoří perfektní kontrast k maskulinním ingrediencím.

Chci vědět více o šeříkových parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Šeříkové parfémy

Možná jste kolem šeříku chodili do školy, možná ho měla na zahradě vaše babička, možná rostl kousek od vašeho oblíbeného dětského hřiště. Jedno je jisté. Když rozkvetl, celé okolí naplnila překrásná vůně a z půvabu jeho drobných květů se tajil dech. Kvetoucí šeřík znamenal příslib sladkého léta plného dobrodružství, lenošení a možná i nějakých těch prvních lásek. Když ho cítíte teď v dospělosti, jistě se vám vybaví nejedna hezká vzpomínka na dětství. A vaše milované vzpomínky s vámi mohou být, kdykoliv budete chtít. Díky oblíbeným šeříkovým parfémům.

Šeřík jako oblíbená květinová múza

Jemná květinová vůně a rozkošné kvítky, šeříky už dokázaly inspirovat nespočet umělců od básníků a skladatelů až po malíře či spisovatele. Dávné keltské civilizace prý věřily, že šeřík dokáže přenést lidi do pohádkové říše a nadpozemského světa. Křesťané s ním zdobili růžence, aby květy šeříku doprovázely poutníky na jejich výpravách. 

S kvetoucím stromem se pojí také bohatá symbolika. Bílé šeříky prý reprezentují nevinnost a první lásku, zatímco fialové zase lásku, která už je v plném rozpuku. Šeřík je symbolem krásy, znovuzrození i nového života. V alternativní medicíně fungoval jako přírodní lék na kožní potíže, regeneroval drobné ranky, škrábance i pokožku spálenou od slunce. Zklidňující vůně šeříku zase prokazuje blahodárný vliv na nervovou soustavu.

Jak voní šeříkové parfémy?

Připravte se na okouzlující květin vůni, která je něžná, svěží a krémová. Z romantické vůně šeříkových parfémů můžete cítit i sladké podtóny medu a mandlí. Jarní svěžest, nevinná ženskost a nedbalá elegance. Povznášející, nezapomenutelná vůně. V šeříkových parfémech najdete tuto vonnou složku v podobě syntetické sloučeniny. Před více než 100 lety šlo o jednu z prvních květinových vůní, kterou se parfémáři naučili imitovat.

Šeříkovou složku často najdete hned na vršku vonné pyramidy, nejčastěji se pak objevuje v dámských parfémech. V těch mužským může být také, většinou jako kontrast k silným maskulinním ingrediencím. Parfémáři šeřík rádi doplňují dalšími květinami, ale i dřevitými, orientálními, ovocnými a citrusovými vůněmi. Setkáte se s ním ve spojení s pomeranči a bergamoty, růžemi, fialkami a třešňovými květy, santalovým dřevem, borovicí, pižmem a pačuli. Anebo se spoustou jiných ingrediencí. Šeříkové parfémy jsou zkrátka v poslední době hitem, který by neměl chybět ve vaší voňavé sbírce.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest