Pižmové parfémy

Také si pod pojmem pižmový parfém představujete něco neuvěřitelně intenzivního a těžkého? Rádi vás vyvedeme z omylu. Moderní pižmové vůně jsou velmi jemné se sladkým, krémovým či pudrovým nádechem a bohatou škálou nejrůznějších podtónů. Tuto příjemnou vůni nejspíš ucítíte ještě dlouho po tom, co ostatní vonné složky dávno vyprchaly.

Chci vědět více o pižmových parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Pižmové parfémy

Znáte vůni pižma? Lidé si většinou pižmové parfémy spojují s velmi těžkými, silnými a temnými tóny, vzhledem k živočišnému původu možná předpokládají, že pižmo bude vonět podobně jako třeba kožené vůně. Ale je to úplně jinak. Pižmo totiž nevoní tak, jak si většina lidí myslí, že voní.

Pro někoho jde o vůni čistoty, pro někoho o vůni pokožky miminek. Pižmová vůně je překrásně jemná, ale vydrží neuvěřitelně dlouho. Kdysi se dokonce říkalo, že když na kapesník nanesete pár kapek pižmového oleje, jeho vůni ucítíte ještě za 40 let. A přesně proto, možná i pro nepopiratelné afrodiziakální vlastnosti, si pižmo tolik oblíbili parfémáři ze všech koutů světa.

Co je pravé pižmo?

Pravé pižmo je sekret uvnitř vaku na břiše drobného přežvýkavce kamara pižmového. Abyste látku získali, musíte ale nebohé zvíře zabít. Obliba pižma tedy postupem let zákonitě vedla k razantnímu úbytku populace kamarů, tento druh se zařadil k ohroženým, a v roce 1979 byla výroba živočišného pižma úplně zakázána. V dnešních pižmových parfémech tak najdete buď syntetické látky, nebo rostlinné složky, které se vůni pižma podobají.

Kdo vlastně objevil afrodiziakální účinek pižma? Nejspíš to byli domorodí Tibeťané. Ti si všimli, že samci kamara v období říje produkují ne příliš lákavě vonící látku, na níž vábí samičky. A napadlo je, že by toto zvláštní aroma mohli využít ve svůj prospěch. Od té doby se pižmo uznává coby velmi mocné afrodiziakum. Od starověku také figuruje v parfémech jako oblíbený fixátor, arabští a tibetští léčitelé s ním stimulovali mužské zdraví. Své pevné místo má pižmo také v ájurvédské a čínské medicíně i v různých náboženských rituálech. 

Jak voní pižmové parfémy?

Pižmové parfémy se obvykle pyšní velmi jemnou, ale extrémně mocnou vůní. Může být sladká, krémová a pudrová, ale dokáže přecházet až v bohatou škálu rozmanitých vůní s kořeněnými, koženými či dřevitými podtóny. 

Pižmové tóny, které vás překvapí svou kontrastní povahou, nejčastěji najdete v základu vonné pyramidy. Jedná se o tu příjemnou jemnou vůni, kterou cítíte ještě hodně dlouho po tom, kdy ostatní vonné složky dávno vyprchaly.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest