Pivoňkové parfémy

Okouzlující vůně pivoněk dokáže provonět celý pokoj. Ať už se jedná o čerstvě natrhané květy, nebo pivoňkový parfém, jejich vůně je velkolepá. Svěží, čistá a povznášející. Nezaměnitelná s ostatními květinami. Připravte se na exkluzivní čichový zážitek a nespočet obdivných dotazů, čím že to tak krásně voníte.

Chci vědět více o pivoňkových parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Pivoňkové parfémy

Velkolepé květy překrásných barev vás budou svou jemnou vůní zvát, abyste přistoupili blíž. A stejně fungují i pivoňkové parfémy. Svěží květinová vůně se často stává předmětem zvědavých otázek, čím že to tak krásně voníte, nebo jaký na sobě právě máte parfém. Květy pivoněk mohou být ozdobou každé zahrady, parfémy s vůní pivoněk se zase stávají ozdobou všech parfumerií. Už jste měli tu čest?

Tradiční, léčivé a plné symboliky

Pivoňky jsou překrásné květiny s velmi dlouhou tradicí, starověcí Číňané je pěstovali už několik staletí před naším letopočtem, a ještě dlouho potom se v této zemi pivoňky považovaly za národní květinu. Osvědčily se v tradiční čínské medicíně, v níž se dodnes používají jako lék na různé potíže, jako jsou třeba bolesti hlavy, břicha či astma. Místní květinová symbolika spojuje pivoňky s pozitivními charakterovými vlastnostmi, třeba s odvahou a ušlechtilostí. 

Není překvapením, že se v průběhu let pivoňky rozšířily do celého světa a staly se jednou z nejpopulárnějších květin. Úžasně se vyjímají v pugetech, často je vídáme i ve svatebních kyticích. Nevěsty totiž věří, že pivoňky jsou předzvěstí šťastného manželství. Rozhodně jim pak nelze upřít skvělou výdrž. Řezané květy vydrží ve váze třeba i týden. A jestli se někdy rozhodnete pěstovat pivoňky ve své zahrádce, připravte se na to, že vás dost možná přežijí. Při správné péči budou pivoňky zdobit květinové záhony klidně až 100 let.

Jak voní pivoňkové parfémy?

Čerstvě natrhané květy pivoněk umí provonět celý pokoj. A když právě není sezóna, lidé jejich vůni vyhledávají prostřednictvím pivoňkových parfémů, nebo třeba vonných svíček. Vůně pivoněk je totiž jednoznačně okouzlující. Svěží, čistá, povznášející květinová vůně. Některé se podobají růžím, jiné mají citrusové podtóny, některé jsou nasládlé a jiné zase lehce kořeněné. 

Parfémáři je rádi míchají s ostatními květinovými ingrediencemi, zejména pak s růžemi. K dalším osvědčeným kombinacím patří ovoce, koření a pižmo. Výsledkem jsou jedinečné ženské vůně, které dokážou uchvátit nejeden vytříbený nosík. Vyberte si z pivoňkových parfémů!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest