Parfémy s vůní santalového dřeva

Elegantní a sofistikovaná vůně santalového dřeva provází lidstvo po tisíce let. Díky zklidňujícímu účinku dokáže zmírňovat stres a navodit pohodovou atmosféru, proto se vedle parfémářství hojně používá také v aromaterapii. Hledáte parfém, který vás hodí do pohody? Vsaďte na hřejivě-exotickou vůni santalového dřeva.

Chci vědět více o parfémech s vůní santalového dřeva


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Parfémy s vůní santalového dřeva

Léta jste používali sladce květinové či vanilkové vůně? Myslíte si, že přišel čas na něco sofistikovanějšího? Pak pro vás budou ideální oblíbené parfémy s vůní santalového dřeva. Santalové dřevo je parfémářskou stálicí, kterou najdete ve spoustě populárních vůní. Ale když si pořídíte parfém, v němž santal dominuje, můžete se připravit na záplavu komplimentů v podobě: „Ty opravdu nádherně voníš.“

V hlavní roli santalové dřevo

Santalové dřevo a jeho účinky zná lidstvo již po tisíce let. Ve starověké Indii, odkud tyto stromy pochází, hořelo v tamních chrámech a dodnes se považuje za posvátné. Vůně santalového dřeva měla věřící přiblížit k podstatě hinduismu a byla důležitá i pro další velká náboženství, jako je islám a buddhismus. Starověcí Egypťané santalové dřevo dováželi a využívali ho v medicíně i při balzamování. Také v tradiční indické a čínské medicíně má toto dřevo své pevné místo. 

A dnes se používá v aromaterapii pro zmírnění stresu, úzkostí, nervozity i depresí. Uklidňující vůně vás zkrátka dostane do pohody. V neposlední řadě santalové dřevo již spousty let používají přední světoví parfémáři, a tvoří díky němu legendární parfémy. Hraje nezastupitelnou roli v tradičních arabských parfémech, dnešních niche vůních i designérských parfémech.

Jaké jsou parfémy s vůní santalového dřeva?

Vonná složka, kterou nejčastěji najdete v základu vůně, nabízí příjemnou orientálně dřevitou vůni. Na rozdíl od ostatních dřevitých složek není vůně santalového dřeva tak ostrá ani kouřová. Je spíš exotická, sladce hřejivá a máslová s lehce pižmovým závěrem. Vydrží vonět velice dlouho, podtrhuje další složky a propůjčuje vůni elegantní hloubku i krémovost. 

A které tóny dále najdete v parfémech s vůní santalového dřeva? Je jich mnoho, tato složka totiž funguje téměř se všemi ingrediencemi. Pěkně ladí s citrusy a nejrůznějšími květinami, třeba s levandulí, jasmínem, kosatcem, růží či pelargonií. Často ho cítíme bok po boku s ambrovými akordy, s kadidlem, pačuli, cedrem a kořením, třeba s hřebíčkem a černým pepřem. Podívejte se na naši nabídku a najděte svou ideální kombinaci. Představujeme parfémy s vůní santalového dřeva.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest