Parfémy s vůní růže

Růže, královna všech květin, má v parfémářství nezastupitelné místo. Její vůně je elegantní a romantická, může vás však překvapit pozoruhodným množstvím podtónů. Některé parfémy s vůní růže jsou jemné a delikátní, jiné voní svěže a čistě, některé až sladce, ovocně či ambrově. Z rozmanitých podob a vůní růže si vybere každý.

Chci vědět více o parfémech s vůní růže


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Parfémy s vůní růže

Kdyby měla květinová říše svou vlastní panovnici, která z květin by to asi byla? Nejspíš se shodneme, že královnou všech květin by se s velkou převahou stala růže. Nejznámější květina, nejromantičtější symbol, nejoblíbenější vonná ingredience věhlasných parfémářů, růže je květinou, která se pyšní nekonečným zástupem superlativ. Její svůdnou vůni najdete údajně až ve třech čtvrtinách moderních dámských parfémů, z těch pánských je to pak každý desátý. Proč je vlastně růže tak fascinující?

Růže jako inspirace umělců

Lidé znají opojné růže po tisíciletí, přes 3000 let je pak s oblibou používají v kosmetice i parfémářství. Růžový esenciální olej patří k nejoblíbenějším olejům, jeho vůně v aromaterapii zklidňuje tělo i mysl, velmi se osvědčil i v kosmetice pro zralou pleť. Červené a růžové okvětní lístky jsou téměř nepostradatelnou dekoraci novomanželských apartmá, růže se po staletí přidávají do lektvarů lásky a američtí indiáni je používali jako lék na nejrůznější potíže, jako je třeba nachlazení a chřipka.

Půvabné růže se staly inspirací pro nespočet umělců, ať už se jedná o spisovatele, malíře či hudebníky. Objevily se i na stěnách starověkých chrámů na Krétě, v hrobkách egyptských faraonů i v díle čínského filosofa Konfucia. Kleopatra prý díky růžím svedla Marca Antonia. A podobných milostných příběhů byste našli tisíce.

Jak voní parfémy s vůní růže?

Co se vám vybaví, když se řekne růžová vůně? Pomyslíte si, že je elegantní, ženská, pudrová či romantická? Tyto asociace provázejí růže dlouhá léta. Jejich vůně je však mnohem rozmanitější. Stejně jako existuje spousta druhů růží, nabízí tato květina i velmi různorodou vůni. Samozřejmě je květinová, jemná a delikátní, některé odrůdy ale přinášejí i svěží čistou vůni s citrusovými podtóny, jiné vás překvapí nádechem dřevin a koření, další nabízí třeba i ovocné, ambrové či sladké fazety. 

Komplexní vůně růže může být sama o sobě parfémem. Aniž byste museli cokoliv přidat. Perfektně ale vynikne i ve společnosti dalších květin, různých dřevin a jiskřivých citrusů. Růži nejčastěji najdete v srdci vůně, a přestože se tradičně váže spíš k ženským vůním, může se stát i hrdou ingrediencí v pánských parfémech. Seznamte se s nejkrásnějšími parfémy s vůní růže.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest