Parfémy s vůní magnolie

Někteří vůni magnolií přirovnávají k vůni pravého šampaňského, jiným zase voní jako bohatá kytice čerstvě natrhaných květů. Květinová vůně magnolií je krémově sladká a zároveň svěže citrusová. Navozuje pocity klidu a míru, umí okamžitě zlepšit náladu. A právě proto jsou parfémy s vůní magnolií v posledních letech tak populární.

Chci vědět více o parfémech s vůní magnolie


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Parfémy s vůní magnolie

Zavřete oči a představte si ten ohromující pohled na alej rozkvetlých magnolií. Růžově kvetoucí stromy jsou na jaře spolehlivou předzvěstí teplých letních dnů a svými bohatými květy zdobí čím dál víc měst po celém světě.  Ale magnolie nejen krásně vypadají, tyto překrásné květy se mohou pochlubit také okouzlující vůní, která vám okamžitě zvedne náladu. Přesně pro nezaměnitelné aroma jsou v posledních letech tak populární parfémy s vůní magnolie.

Bohatá (pre)historie krásných magnolií

Možná už jste slyšeli, že magnolie patří k nejstarobylejším rostlinám vůbec. Některé zkameněliny naznačují, že kvetly už před 20 miliony let, jiné odhady jdou ještě dál a uvádí, že kvetoucí magnolie už mohli obdivovat i někteří dinosauři. Pojďme se ale přesunout do méně vzdálených dob. Velkolepé stromy, pocházející z Asie a Ameriky, jsou velmi důležitou součástí čínské a japonské kultury, v níž mimo jiné reprezentují čistotu, mír, něhu a urozenost. 

Díky svěží, ale zároveň relaxační vůni, jsou magnolie oblíbené i v aromaterapii. Dokážou totiž navodit pocit klidu, jejich vůni pak můžete často cítit v čínských a dalších wellness centrech po celém světě. Esenciální olej z magnolie obsahuje vysoký podíl linaloolu, zklidňující látky, hojně používané proti úzkosti, stresu i nespavosti, ale i dýchacím potížím, svalovému napětí či podráždění pokožky. A to nejlepší na konec, vůni magnolií po staletí milují i vyhlášení parfémáři.

Jak voní parfémy s vůní magnolie?

Květinová vůně magnolie vás ohromí, jakmile ji poprvé ucítíte. Je krémově sladká, a zároveň v sobě nese svěží citrusový nádech. Vůni magnolií někteří přirovnávají k vůni šampaňského, pro někoho zase voní jako čerstvě natrhaná kytice nejrůznějších květů. Parfémy s vůní magnolie jsou okouzlující a velmi ženské.

Magnolie může být ve vonné kompozici perfektním parťákem pro další ingredience. Parfémáři ji často kombinují s citrony a bergamoty, které podtrhují její citrusové podtóny. Oblíbenými složkami k magnolii pak mohou být i další květiny, jako je třeba jasmín, ylang-ylang či neroli, skvěle vynikne i s levandulí a z koření jí to sluší například s koriandrem. Vůně magnolie je ale dostatečně silná na to, aby vynikla i sama o sobě. Pak vznikají ty nejkrásnější parfémy s vůní magnolie. Vyberte si ten svůj!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest