Neroli parfémy

Optimistická, osvěžující, hravá. Vůně oleje neroli, který se získává z květů pomerančovníku, nadchne všechny milovníky lehkých a svěžích parfémů. Ponořte se do květinově-ovocné a zároveň lehce nahořklé vůně. Vyvolá vám úsměv na tváři, přiláká pozitivní myšlenky a podpoří i kreativitu umělců.

Chci vědět více o neroli parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Neroli parfémy

Hledáte-li vůni, která okamžitě rozzáří váš den a nabije vás optimismem, pak byste měli vsadit na neroli parfémy. Okouzlující vůně oleje neroli vyvolává pocit, jako když se na konci horkého letního dne ponoříte do osvěžující vody průzračně čistého jezera. Neroli, jeden z nejoblíbenějších esenciálních olejů, vás v parfémech nadchne svou lehkostí, svěžestí i hravostí. Vychutnejte si jedinečnou vůni neroli parfémů.

Oblíbený olej neroli

Neroli je olej z květů pomerančovníku hořkého. Stálezelený strom nejspíš pochází z jihovýchodní Asie, odkud ho do Evropy přivezli arabští kupci. V 17. století si tento olej zamilovala Anna Marie Orsini, italská princezna z Neroly. Pár kapek si přidávala do každé koupele, olejem si také často navoněla rukavice a další oblečení. Legenda tvrdí, že na její počest se oleji začalo říkat neroli.

Olej neroli se velmi rychle zabydlel nejen v parfémářství, ale také v kosmetice a aromaterapii. Už ve starověkém Egyptě provázel posvátné rituály, dodnes se mu přisuzuje blahodárný účinek na tělo i mysl. Působí proti depresím, povzbuzuje pozitivní myšlenky a stimuluje uměleckou kreativitu. Květy pomerančovníku často vídáme ve svatebních kyticích i ve vlasech nevěst. Jejich vůně má totiž uklidnit rozjitřené nervy, a navíc květy symbolizují čistotu, cudnost a věčnou lásku. Existují domněnky, že olej neroli patří k tajným přísadám Coca Coly.

Jak voní neroli parfémy?

Představte si vůni květinově-citrusovou, svěží a zelenou, lehce nahořklou a zároveň jemně medovou. Tak voní olej neroli. Oproti vůni květu pomerančovníku, což je další oblíbená složka získaná ze stejné rostliny, ale jinou metodou, je neroli lehčí a svěžejší. Reprezentuje čistotu, vzdušnost, nabízí i vodní podtóny.

Stejně jako většina lehkých citrusových vůní i neroli poměrně brzy vyprchá, proto ho parfémáři rádi kombinují s ingrediencemi, které nabízí delší výdrž. S jakými vonnými složkami neroli funguje? Sluší mu to s jiskřivými citrusy, nejrůznějšími květinami, cedrovým dřevem, vanilkou, benzoinem, pižmem i kadidlem. V parfémech se neroli často objevuje v hlavě či srdci vonné pyramidy, a to jak v dámských, tak v pánských vůních. Neroli parfémy vám kdykoliv dokážou zlepšit den.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest