Levandulové parfémy

Aromatická levandule se díky své intenzivní vůní hřeje na výsluní zájmu již od dob antiky. Bylina je po staletí neoddělitelnou součástí zkrášlujících procedur i zklidňujících aromaterapeutických rituálů. Oddejte se charismatické vůni levandulových parfémů, které dokonale vyniknou jak na mužské, tak i na ženské pokožce.

Chci vědět více o levandulových parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Levandulové parfémy

Toužíte po vůni, která dokáže zklidnit vaši mysl, zlepšit náladu, a ještě se postarat o kvalitní spánek? Pak pro vás bude ideální levandulový parfém. Zatímco v minulosti levandule patřila k hlavním složkám pánských kolínských vod, dnes čím dál častěji proniká nejen do unisexových, ale také do čistě ženských vůní. Přičichněte si k typické intenzivní vůni levandule a přeneste se do prosluněných lánů francouzského Provence, epicentra pěstování této fialové květiny. Levandulové parfémy jsou perfektní pro slunečné dny, jejich silná aromatická vůně však možná ještě lépe vynikne za dlouhých letních večerů. Ale i v ostatních ročních obdobích mají tyto vůně rozhodně co nabídnout.

Modré zlato z Francie

Tak schválně, jaká oblast se vám vybaví, když se řekne levandule? Pravděpodobně to bude francouzský region Provence, s nímž je pěstování “modrého zlata” neodmyslitelně spjato. Levanduli hojně využívaly již antické civilizace, znali ji starověcí Řekové, Římané si levandulový olej přidávali do koupelí a v Egyptě zase provoněla rituály spojené s uctíváním zemřelých. Ani ve středověku lidé na voňavé fialové kvítky nezapomněli, a přidávali si je pro jejich příjemnou vůni k oblečení, nebo s nimi provoněli celé domovy.

S rozvojem tradičního parfémářství si levandule velmi rychle našla své místo v mnoha vůních a nelze opomenout ani její využití v kosmetice. Díky antibakteriálnímu účinku pomáhá léčit akné a její zklidňující vlastnosti zase dokážou ulevit podrážděné pokožce. Levandule je populární při výrobě mýdel, svíček, ale dokonce i čisticích přípravků, jejich vůně se však od skutečně kvalitního levandulového oleje může výrazně lišit.

Jak voní levandulové parfémy?

Typická vůně levandule je intenzivní, aromatická a čistá, může s sebou přinášet zelené, svěží, kořeněné a lékořicové podtóny. Umí být silná a charismatická, a ačkoliv spadá do květinových tónů, od ostatních vůní z této kategorie se razantně odlišuje. 

Navzdory své výrazné vůni se levandule pěkně kombinuje s ostatními vonnými ingrediencemi. Jednou z nejoblíbenějších parťaček je pro ni vanilka, která intenzivní levandulovou vůni zjemňuje a dodává jí sladkost. Levanduli to sluší i s citrusy, hledejte třeba kombinaci s citrony či bergamoty. Parfémáři ji často mixují také s tuberózou, jasmínem, neroli, květem pomerančovníku a dalšími květinami, dále pak s dřevinami, ale i zelenými aromatickými tóny, jako je šalvěj, rozmarýn, borovice a pačuli.

Vyberte si svůj levandulový parfém, který vás dokáže pohladit po duši. Možná tu najdete svého nového favorita pro každodenní nošení. 

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest