L'Occitane

Top produkty

Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O značce L'Occitane

Vítejte ve voňavém a okouzlujícím světě francouzského Provence. Právě v této jihovýchodní oblasti Francie, proslulé svou bohatou historií a nekonečnými levandulovými lány, v 70. letech minulého století vznikla populární značka přírodní kosmetiky L'Occitane. Jedinečná pleťová, tělová i vlasová péče, přírodní parfémy ale i vonné svíčky a bytové vůně od té doby po celém světě šíří krásu a kouzlo své domoviny a představuje to nejlepší, co Provence nabízí. Právě neoddělitelné spojení značky a regionu vedlo koncem 90. let ke změně názvu na L'Occitane en Provence.

L'Occitane: Provence, destilační přístroj a láska k rostlinám

Velký příběh se začíná psát již v roce 1976, kdy teprve 23letý Olivier Baussan kupuje starší destilační přístroj a vyrábí na něm esenciální olej z rozmarýnu. Vedle mladistvého nadšení ho pohání i láska k místní přírodě a dokonalá znalost rostlin. Olivier olej nabízí na lokálních trzích a velký zájem o produkt vede k rozšíření sortimentu o další rostlinné oleje, mýdla a krémy. L'Occitane en Provence dodnes používá tradiční postupy výroby a nejkvalitnější přírodní suroviny, z nichž se většina pyšní certifikací Ecocert. Mezi největší priority značky patří udržitelnost a při získávání ingrediencí spolupracuje L'Occitane pouze s prověřenými farmáři a sběrateli. Najdete je na levandulových lánech v Provence, slaměnkových polích na Korsice, ale i mezi ženami, které v Burkině Faso vyrábí bambucké máslo.

Nejoblíbenější kosmetika L'Occitane en Provence

Dnes již ikonická linie L'Occitane Slaměnka neboli Immortele využívá blahodárný slaměnkový olej s jedinečnými omlazujícími vlastnostmi. Pleťové krémy, séra, oční péče a další slaměnkové přípravky dokážou přetočit hodiny zpět a navrátit pleti mladistvý vzhled, který jen tak neuvadne. Další oblíbenou surovinou je bambucké máslo alias Shea Butter, které ženy v subsaharské Africe již po staletí používají k výživě a ochraně své pokožky a vlasů. Vyzkoušejte krémy na ruce i tělo, balzámy na rty i vlasovou péči s bambuckým máslem od L'Occitane! A co zmínit na závěř jako třešničku na dortu? Co jiného než levanduli, která byla jednou z prvních květin, do jejíž destilace se Olivier Baussan pustil. Levandule je v Provence známá jako modré zlato, její vůně zklidňuje tělo i mysl a L'Occitane vám ji přináší v podobě vonných svíček, koupelnové linie i vyživující tělové péče. Pusťte si kousek francouzského Provence i k sobě domů!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest