Získejte balzám na rty k nákupu značky Catrice nad 249 Kč!

Nastavení filtrů
Pohlaví Značka
A B C D E F G H I J L M N O P R S T V W X Y Z
Kategorie
Cena
-
Typ produktu

Kosatcové parfémy

Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Kosatcové parfémy

Oblíbili jste si v parfémech vůni kosatce? Pak byste měli vědět, že se vám zalíbila jedna z nejdražších vonných složek světa. Kosatec, který někdy ve složení kosatcových parfémů najdete také jako iris či orris, už po staletí uchvacuje svou nadčasovou vůní, jež nachází uplatnění jak v dámských, tak i pánských parfémech. Dokáže povznést vonnou kompozici do luxusní roviny a propůjčit jí nezaměnitelnou noblesu.

Kosatec je majestátní květina, kterou na zahradách určitě jen tak nepřehlédnete. Tři velké okvětní lístky symbolizují víru, moudrost i udatnost. Vůně se pro kosatcové parfémy získává výhradně z druhu Iris pallida a úsměvné na tom všem je, že oproti ostatním druhům kosatců jeho květy vůbec nevoní. Možná už tušíte, že parfémáře úplně nejvíc zajímá ta část kosatce, která roste pod zemí.

Kosatec a jeho bohatá tradice

Od kosatců si mnoho slibovali už starověcí Egypťané, jejich květy běžně zdobily nejrůznější předměty a vyryté kosatce byste našli i na soše Sfingy. A možná si vybavíte i heraldický znak „fleur de lys“, dlouholetý symbol francouzských králů. Ačkoliv mnozí mají za to, že jde o květ lilie, podrobnějším zkoumáním zjistíte, že králové Francie měli ve znaku překrásný žlutý kosatec. 

Tyto květiny jsou odedávna také spojovány s italskou Florencií. Stály ve znaku tohoto starobylého města a mletý kořen kosatce zde našel široké využití jako prostředek k navonění oblečení či osvěžení paruk. Ještě dříve se věřilo, že když prášek z kořene kosatce nasypete na něčí šaty, získáte jeho lásku. Kosatce bývaly součástí zaručeně fungujících lektvarů lásky a jejich vůně pomáhala navodit atmosféru pro věštění, hypnózu či výklad snů.

Jak voní kosatcové parfémy?

Vůně kosatce, která se získává z kořene rostliny, je zemitá a dřevitá s jemnými květinovými, pudrovými i chladně zelenými nuancemi. A stejně jako všechny mýty a legendy, které kosatce obklopují, umí být i jejich vůně plná protikladů. Ženská a vášnivá, stejně jako mužná a plná síly. Suchá i svěží, pudrová i zelená, zemitá i čistá. Velmi elegantní, velmi aristokratická. Nenechte se odradit škarohlídskými tvrzeními, které vůni kosatců přirovnávají k vařené mrkvi či vlhkému cementu. Kosatcové parfémy jdou mnohem dál. Mohou připomínat tělo ženy po sprše, nebo procházku městem po letní bouřce. Vyberte si svůj kosatcový parfém a přesvědčte se, jak je okouzlující!

Doprava:
Platba:
Certifikace: