Nastavení filtrů

Konvalinkové parfémy

Květinově-zelená vůně s mnoha různými podtóny vám okamžitě připomene první jarní dny, kdy slunce už začíná hřát a příroda se nezadržitelně probouzí k životu. Konvalinkové parfémy, které miloval i věhlasný Christian Dior, okouzlují svou jemností, čistotou i svěžestí. Zamilujete si je i vy?

Chci vědět více o konvalinkových parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Konvalinkové parfémy

Představte si první teplý den roku. Vychutnejte si první nesmělé sluneční paprsky a zhluboka se nadechněte. Necítíte náhodou konvalinky? Voňavé bílé kvítky, které ztělesňují oslavu jara, patří k nejvíce ceněným parfémovým složkám. Konvalinka je nadčasovou stálicí, která má pevné místo v parfémářství snad už od jeho počátků. Pojďme si přiblížit konvalinkové parfémy.

Symbol štěstí, lásky i naděje

Lidé odnepaměti věří v tajemnou moc konvalinek. Tato květina bývá spojována s láskou, nadějí i novými začátky, všeobecně se také považuje za symbol štěstí. Právě proto si ji nevěsty často přidávají do svých svatebních kytic snad už od dob královny Victorie. Konvalinkovou kytici měla také Kate Middleton, když se vdávala za britského prince Williama.

Konvalinky údajně miloval i Christian Dior, který svůj první (a rozhodně ne poslední) konvalinkový parfém představil v 50. letech minulého století. Stejně jako mnoho trendů, u jejichž zrodu stál slavný návrhář, jsou i konvalinky v parfémech dodnes velmi oblíbené.

V dřívějších dobách byste konvalinky našli ve spoustě pověr a legend. Jedna z nich tvrdí, že konvalinky vyrostly z Eviných slz poté, co byla vyhnána z Rajské zahrady. Naši předci dokonce věřili, že je drobné bílé kvítky konvalinek ochrání před černou magií. Mají takovou moc i konvalinkové parfémy? Za zkoušku nic nedáte!

Jak voní konvalinkové parfémy?

Typičtější vůni jara byste asi hledali těžko. Konvalinková vůně je květinově-zelená, může mít vodní, sladce jasmínové, mýdlové, citronové i lehce kořeněné podtóny. Velmi jemnou, čistou a svěží vůni najdete v těch nejpopulárnějších parfémech světa. 

Konvalinka získala své příznivce jako jednosložková vůně, další miliony lidí pak oslovuje jako součást propracovaných vonných kompozic. Květinovým tónům, jako jsou jasmíny, růže či pivoňky, propůjčuje svěžest a jistou dávku nevinnosti. Krásně ladí i s výraznějšími ingrediencemi, vyzkoušejte třeba kombinaci s pačuli, santalovým dřevem či vetiverem. Vyberte si svůj konvalinkový parfém!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest