Jablkové parfémy

Stejně jako existují tisíce odrůd jablek, mohou i jablka v parfémech vonět velmi rozmanitě. Některé jablkové parfémy jsou sladké a šťavnaté, další mají zase osvěžující a trochu štiplavou vůni. Moderní parfémy s vůní oblíbeného ovoce vám dodají okamžitou dávku energie, kdykoliv si k nim přivoníte.

Chci vědět více o jablkových parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Jablkové parfémy

Málokteré ovoce je mezi lidmi tak oblíbené (a také tak rozšířené) jako jablko. Kulaté plody jabloní zná snad celý svět a věřte tomu, nebo ne, v ovocných sadech po celém světě byste našli více než 7000 druhů jablek. Jablka patří k populárním ingrediencím do dezertů i koktejlů, chutnají skvěle samy o sobě a díky krásné vůni není velkým překvapením, že po nich často sahají i parfémáři. Jablkové parfémy se vezou na vlně oblíbených ovocně-květinových parfémů a jejich hvězda stále stoupá.

Proč nás tolik lákají (zakázaná) jablka?

Kde se vlastně vzalo pořekadlo o tom, že zakázané ovoce nejlíp chutná? Nešlo snad o to pověstné jablko ze Stromu poznání, které tak dlouho přitahovalo Evu, až mu nakonec neodolala? To jablko, kvůli němuž Adama a Evu vyhnali z ráje? Ale ruku na srdce, vy byste se snad při pohledu na lesklé šťavnaté plody s lehkou ovocnou vůní dokázali držet zpátky?

Vůně jablek nás obvykle provází celým životem a funguje jako jedinečný spouštěč vzpomínek na dětství. Bývá to jedno z prvních ovocí, které ochutnáte, najdete ho téměř ve všech dětských přesnídávkách a zcela jistě si vybavíte i legendární vůni svátečního štrůdlu vaší babičky. Lidé milují svíčky s vůní jablek, ale i vlasovou kosmetiku, nebo třeba sladkosti. Jablková vonná složka byla populární již ve středověké éře luxusních arabských parfémů.

Jak voní jablkové parfémy?

Na tuto otázku neexistuje snadná odpověď. Stejně jako se různé druhy jablek liší chutí, jsou rozdílné i jejich vůně. Jablkové parfémy mohou být sladké a šťavnaté, v jiných zase najdete osvěžující a trochu štiplavé tóny kyselejších jablek. Lehká ovocná vůně vás dokáže napumpovat energií, je neodolatelná, moderní a nebezpečně návyková. Na rozdíl od mnoha jiných ovocných složek jablka okamžitě poznáte.

Jablko obvykle nebývalo hlavní hvězdou vonné kompozice, ale dnes už najdete spoustu povedených parfémů, v nichž hraje toto ovoce prim. Jablkové parfémy se hodí především na denní nošení zejména v teplejších ročních obdobích, perfektně doplní váš outfit třeba uprostřed horkých letních dnů. A s čím to jablkům dále sluší? K nejoblíbenějším kombinacím patří skořice s vanilkou, cedrové dřevo, ambergris, růžový pepř, citron a další ovocné tóny. Vyberte si svůj jablkový parfém, který vám zpříjemní každý den!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest