Nastavení filtrů
Pohlaví
Značka Kategorie
Cena
-

Fréziové parfémy

Ani parfémářskému průmyslu se nevyhnou konspirační teorie. A v jedné z nich hrají hlavní roli právě frézie. Jejich vůně je tak krásná, tak všudypřítomná, a proto se někteří domnívají, že se vyskytuje téměř ve všech oblíbených moderních parfémech. Svěží, květinová, zelená i vzdušná. Najdete ji i ve svém parfému?

Chci vědět více o fréziových parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Fréziové parfémy

Podle jedné parfémářské konspirační teorie najdete závan frézie téměř ve všech populárních parfémech. A možná že se skutečně jedná o tu záhadnou tajnou ingredienci, kterou mistři parfémáři obohacují svá díla. Vůně frézií je totiž perfektně harmonická a ladí téměř se všemi vonnými ingrediencemi, co si dokážete představit. Půvabné kvítky frézií často vídáme ve svatebních kyticích, nejspíš proto, že tyto květiny mají symbolizovat nevinnost, naději a víru. Jestli od své vůně očekáváte, že bude vzbuzovat podobné pocity, pak jednoznačně vsaďte na fréziové parfémy.

Frézie jako symbol

Frézie k nám do Evropy doputovaly z Afriky. Někdy během 18. století okouzlily jejich květy královské dvory ve Francii a Itálii, kde bohatě zdobily zahrady místních paláců. Viktoriánská éra, známá pro svou posedlost květinovou symbolikou, viděla ve fréziích symbol pevného přátelství. Proto pak tehdejší dívky a ženy často zpozorněly, když dostaly tyto květiny od svých milých. Napovídaly jim, že se dotyčný možná chce jenom kamarádit. Těžko říct, zda o tom mládenci uvažovali stejně, nejspíš jenom chtěli své milované potěšit krásnými květy.

V parfémech se frézie začaly objevovat až celkem pozdě, koncem 20. století. Fréziové parfémy sklidily obrovský úspěch, ale jak už to bývá, jejich sláva postupně uvadala. O pár let později působily frézie v parfémech jako přežitek. Pak ale přišli parfémáři s inovovanou verzí této vůně, kterou dnes najdete ve spoustě moderních parfémů.

Jak voní fréziové parfémy?

Obejme vaše smysly a vyvolá představu čerstvě natrhané kytice, pocity štěstí a atmosféru prvních jarních dnů. Taková je vůně frézie. Krásná a stejně tak i nepolapitelná. Parfémářům se jejich vůni dosud nepodařilo zachytit přírodní cestou, proto v parfémech používají syntetickou verzi. Osvěžující, květinová, zelená, vzdušná. Můžete v ní cítit dřevité, kořenité a pudrové podtóny, jindy zase náznaky citrusových plodů a lesního ovoce. Krystalicky čistá, elegantní a ženská vůně si pohrává s vaší představivostí.

Frézie se často kombinuje s konvalinkami, pivoňkami, magnoliemi, ve vonné kompozici ji mnohdy ucítíte po boku nejrůznějšího ovoce, pižma a zemitých tónů. Anebo se tam objeví vedle dalších vonných ingrediencí. Frézie je totiž úžasně univerzální a sluší jí to téměř s každou složkou. Málokdy je hlavní hvězdou, ale když se tak stane, výsledek bývá ohromující. Vyberte si z oblíbených fréziových parfémů.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest