Tuberóza parfémy

Když se ponoříte do světa vonných složek, překvapí vás, kolik zde naleznete různých bílých květin. Ke květům s jednou z nejintenzivnějších vůní pak bezesporu patří tuberóza. Exotická květinová vůně oplývá mimořádným množstvím podtónů, někdy voní sladce, krémově a medově, jindy zase ovocně, nebo svěže a zeleně. Pokaždé jiná, pokaždé svůdná a okouzlující.

Chci vědět více o tuberóza parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Tuberóza parfémy

Ve světě voňavých bílých květů najdete vedle jasmínů, květů pomerančovníku, frangipani i tuberózu. Její vůně patří v rostlinné říši k těm nejintenzivnějším, a díky její ohromující síle ji jedni milují, druzí zatracují. Svého času se o ní mluvilo i jako o vůni hříchu, protože údajně probouzela nevhodné myšlenky. Pravdou ale je, že tuberóza nabízí jedinečnou komplexní vůni hodnou obdivu. Když si přičichnete k jejím bílým květům, je to, jako byste před sebou měli celý pugét uvázaný z mnoha různých druhů květin. Parfémy s vůní tuberózy vás jednoduše nadchnou.

Jak šel čas s tuberózou

Kde se vlastně vzala tuberóza? Rostlina pochází ze střední Ameriky, kde byla hojně využívaná Aztéky. Staří aztéčtí léčitelé brzy objevili její protizánětlivé účinky a tuberózu používali i k tlumení bolesti. Její vůni pak přidávali do své čokolády. V Indii je tuberóza známá po staletí pro svůj afrodiziakální účinek. Snad právě proto obvykle zdobí pokoje novomanželů během první společné noci. 

Jakmile se vůně dostala do Evropy, zamiloval si ji sám velký Král Slunce, francouzský panovník Ludvík XIV. V době jeho vlády jste tuberózu mohli cítit snad ze všech koutů paláce ve Versailles. Během přísné viktoriánské doby se mladým dívkám a ženám údajně nedoporučovalo chodit ven, když kvetla tuberóza. Jejich vůně by je totiž mohla podněcovat k nemravným myšlenkám (a činům). Kouzlo tuberózy se dnes hojně využívá v aromaterapii. Silná květinová vůně pomáhá při poruchách spánku, úzkostech či depresích. Tuberóza také podporuje rozvoj intuice.

Jak voní tuberóza parfémy?

Asi vás nepřekvapí, že tuberóza voní květinově. To lze očekávat. Překvapit by vás ale určitě mohla její intenzita a rozmanitost. Exotická vůně, trochu podobná gardénii, s sebou přináší takovou spoustu podtónů, že v ní snad s každým přičichnutím najdete něco nového. Může být sladká, krémová, medová, mandlová, sametová, ovocná i zelená. Ženská a elegantní. Okouzlující, svůdná, návyková. Teatrální až dramatická. Taková je tuberóza.

V parfémech s vůní tuberózy dnes obvykle najdete její syntetickou náhražku. Vedle extrémní ceny pravého tuberózového oleje pro ni hraje i fakt, že si parfémář může umíchat vůni přesně podle svých potřeb. A s jakými složkami to tuberóze bude skvěle ladit? Třeba po boku jejích věrných soukmenovců jasmínu a květu pomerančovníku, úžasně ji doplňují také broskve a mandarinky, kokos, vanilka, ambra či vetiver. Objevte kouzlo tuberóza parfémů!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest