Nastavení filtrů

Salvador Dali

Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O značce Salvador Dali

Salvador Dalí, jeden z nejznámějších umělců 20. století proslul jako surrealistický malíř. Možná ale nevíte, že díky svému jedinečnému talentu a bezbřehé představivosti pronikl i do dalších (nejen) uměleckých oblastí, jako je film, sochařství, fotografování, módy a parfémů. Obdivoval svět haute couture, protože ho považoval za další formu umění s vysokými nároky na originalitu, kreativitu a talent. Salvador Dalí spolupracoval také s předními návrháři, jako byla Coco Chanel a Christian Dior, a lustroval obálky módních biblí Vogue a Harper’s Bazaar. Parfémy se poté staly další úrovní jeho uměleckého vyjádření.

Historie vůní Salvador Dalí

Salvador Dalí krátce po dokončení slavného obrazu Afrodité z Cnidosu v krajině načrtl flakon inspirovaný smyslnými rty a nosem bohyně krásy a lásky Afrodité. V roce 1983 pak díky partnerství s firmou Cofinluxe vznikla chyprová vůně Dalí, kterou Salvador věnoval ženě svého života, milované manželce a věčné múze Gale. Vůně s opojnou růží a jasmínem ve svém srdci byla původně představená jako limitovaná edice, ovšem její fenomenální úspěch jí otevřel cestu na pulty parfumerií po celém světě.

Rty jako nekonečná inspirace

„Parfém je tím nejkrásnějším poslem vzpomínek a šťastných okamžiků,“ říkal Salvador Dalí. A úspěch jeho první vůně brzy vedl k vytvoření dalších oblíbených parfémů. Nekonečný zdroj inspirace nacházel tento umělec v ženských rtech, které pro něj představovaly ztělesnění lásky a vášně. Jako poctu smyslným rtům vytvořil z rubínů a perel zářivou brož Ruby Lips ve tvaru pootevřených rtů. V roce 2004 pak značka přišla s květinově-ovocnou toaletkou RubyLips v okouzlujícím skleněném flakonu s motivem rtů. Vyzkoušejte svůdné vůně od Salvador Dalí a přeneste se do světa umění a smyslnosti.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest