Pačuli parfémy

Dřevitě nasládlá vůně oleje pačuli vás okouzlí hned po prvním přivonění. Možná budete očekávat, že pochází z dřeva některého aromatického stromu. Tento mocný olej se ovšem vyrábí z listů zelené byliny. Pačuli parfémy si vás získají svou podmanivou a opojnou vůní, která perfektně podtrhne ostatní vonné složky.

Chci vědět více o pačuli parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Pačuli parfémy

Když si přivoníte k oleji z pačuli, ucítíte silnou zemitou vůni, velmi podobnou některým dřevinám. Možná vás i překvapí, že tato vonná složka pochází z křehce vypadajících listů tropické byliny. Jedná se snad o nejintenzivnější rostlinnou esenci, a proto se s ní musí zacházet opatrně. Jakmile však parfémáři dokážou tuto vůni vhodně zkombinovat, pačuli parfémy se mohou stát uznávanými mistrovskými díly.

Obdivované i zatracované pačuli

Pačuli je v dnešním světě jednou z těch ingrediencí, které buď milujete, nebo nenávidíte. Svou zlatou éru zažilo už v 60. letech minulého století, kdy ho hojně používaly květinové děti. Hippies si vůni indické byliny zamilovali, naneštěstí pro samotné pačuli však obvykle volili nekvalitní syntetické parfémy, což vonné složce vyneslo celkem špatnou reputaci. A právě proto ji mnozí zatracují dodnes.

Odhlédneme-li ale od tohoto období, zjistíme, že pačuli olej má i spoustu benefitů. V parfémářství, kosmetice, a dokonce i alternativní medicíně se vůně pačuli využívá již po staletí. Důvodem jsou blahodárné účinky při zmírňování některých psychických problémů a stejně dobře působí i jako afrodiziakum. Intenzivní vůně skvěle funguje také jako spolehlivý repelent. Výjimečných vlastností této byliny si byl určitě dobře vědom i proslulý egyptský faraon Tutanchamon, v jehož hrobce archeologové objevili na 40 litrů oleje pačuli. A kdo olej přivezl do Evropy? Sám slavný Napoleon, který měl pro vytříbené vůně slabost. 

Jak voní pačuli parfémy?

Vůně pačuli, získaná z listů pačule obecné, dokáže být velmi rozmanitá. Říká se, že olej z listů pačuli zraje jako víno. Čím je starší, tím je lepší. Čerstvý olej voní velmi aromaticky, ostře, zeleně, zatímco vůně zralejšího oleje rozvíjí svou hloubku a bohatost. Dřevitě nasládlá vůně je pro někoho zvláštní, pro jiného podmanivá, až opojná

Dokáže krásně podtrhnout ostatní ingredience z vonné pyramidy. Pačuli patří k základním stavebním kamenům rodiny chyprových vůní, perfektně ladí i k orientálním, fougerovým a pudrovým parfémům. Parfémáři ho často kombinují s vetiverem, santalovým a cedrovým dřevem, levandulí, růží, bergamotem a dalšími složkami. Vybírejte z těch nejlepších pačuli parfémů!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest