Niche parfémy

Ojedinělé, mimořádné, výjimečné – tak by se dali jednoduše popsat niche vůně. Samotné slovo “niche“ je francouzského původu a znamená výklenek nebo kout. Niche parfémy jsou určeny nejen pro parfémové labužníky, ale také pro lidi, kteří už mají dost mainstreamových vůní, kteří se nebojí vybočit z řady a touží po originální vůni. 

Niche vůně se skládají ze vzácných ingrediencí, dovážených z nejrůznějších koutů světa, které v běžných parfémech nenajdete, jako jsou kosatec z Grasse, damašská růže nebo pravá ambra. Dokonce se můžete setkat s úplně netradičními složkami jako je střelný prach, nafta nebo absinth.

Niche parfémy jsou oblíbené napříč světem celebrit. Filmové hvězdy, topmodelky nebo zpěváci  dodávají věhlas těmto vůním. Např. už v dobách starého Hollywoodu byla velice oblíbená vůně Acqua di Parma Colonia od tradiční niche značky Acqua di Parma.

Pokud chcete vybočit z řady a cítit se jedinečně, mít u sebe umělecký kousek v podobě originálního flakónku, určitě vyzkoušejte některou z niche vůní.

Parfumářské umění, originalita, příběh

Vyrobit niche vůni, je jako vytvořit umělecké dílo, které v nás probudí ty nejkrásnější pocity a vzpomínky. Výroba niche parfémů je návrat k tradici parfémářského řemesla a každá vůně tím získá svůj jedinečný příběh. Takto pečlivě vyrobené vůně jsou plněny do luxusních flakónků, které na první pohled zaujmou. Není výjimkou když se na tvorbě originální lahvičky plné niche vůně podílí přímo umělec - sklář. 

Sklářská tradice

Sklo se jako obal pro užívání a uchovávání vůní začalo v Evropě vyrábět v průběhu 18. století. Univerzální obalové sklo sloužilo k uchování většího množství voňavek. Až v době baroka a rokoka se do popředí dostaly 2 typy toaletního skla – dekorativní (vyrobené ve sklárnách pro jednotlivé zákazníky prodávané bez náplně) a zakázkové (na objednávku pro výrobce parfémů – za průkopníka lze považovat René Laliquea, mezi jehož první zákazníky patřil parfumér François Coty). Než se v pol. 19. století z flakónku stal předmět masové výroby, bylo to opravdové umělecké dílo, které vznikalo nejrůznějšími sklářskými technikami a bylo bohatě zdobené například zlatem nebo drahými kameny.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest