Chanel

Top produkty

Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O značce Chanel

Francouzská módní značka Chanel je nesmazatelně zapsaná v dějinách i srdcích celých generací žen, jimž přinesla hlavně malé černé šaty, nadčasový kostým, perly a Chanel No. 5 – nejslavnější parfém světa. Kultovní květinově-dřevitá vůně s aldehydy, ylang-ylang, kosatcem, jasmínem, růží, ambrou, santalovým dřevem a vanilkou vznikla roku 1921, kdy módní ikona Coco Chanel dala jméno vzorku parfému s číslem 5. Svěží mýdlová vůně brzy učarovala milionům žen – mezi nimi i sexy herečce Marilyn Monroe, která podle svých slov chodila spát zahalená pouze do parfému No. 5.

Chanel: Symbol elegance a ženskosti

Coco Chanel (1883–1971) způsobila doslova módní revoluci. Předběhla svou dobu, vysvobodila ženy z upjatých korzetů, vytvořila pro ně vkusné pohodlné oblečení i velmi ženské vůně. Původem prostá, ale podnikavá Francouzka Gabrielle začínala jako zpěvačka v barech, kde získala i svou přezdívku Coco (francouzsky Miláček). Jako zručná švadlena si však už v roce 1910 otevřela v Paříži první obchod a zakrátko coby geniální módní návrhářka dosáhla fenomenálního úspěchu. Neváhala při tom využívat pomoci a podpory bohatých mužů. „Královna módy“ oblékala i významné osobnosti, například Grace Kelly, Jacqueline Kennedy či Audrey Hepburn. Parfums Chanel, neméně slavná odnož firmy, vznikla roku 1924. „Můj život se mi nelíbil, tak jsem si vymyslela jiný,“ dala se slyšet Coco Chanel. Její další proslulé výroky zní: „Chtěla jsem být součástí toho, co přijde.“ „Ženy, které nenosí parfém, nemají budoucnost.“ „Móda zmizí, styl zůstane.“V roce 1983 se stal kreativním ředitelem módního domu Chanel uznávaný návrhář Karl Lagerfeld.

Nejprodávanější parfémy značky Chanel

Parfémy Chanel patří celosvětově mezi nejprodávanější. Zhruba každých 30 sekund si někdo pořídí legendární Chanel No. 5 (1921 dámský), ale žádané jsou i další luxusní parfémy pro ženy i muže: Chanel Coco Mademoiselle (2001 dámský), Chanel Chance (2002 dámský), Chanel Allure Homme Sport (2004 pánský), Chanel No. 5 Eau Premiere (2007 dámský), klasika v moderním pojetí, či Chanel Gabrielle (2017 dámský), svůdná vůně pro silnou nezávislou ženu, která si plní své sny. Značka Chanel produkuje také pleťové krémy, make-upy, oční stíny a jinou dekorativní kosmetiku. „Pokud jste se narodili bez křídel, nebraňte se a nechte je narůst,“ říkávala také Coco Chanel. Dopřejte si úchvatné vůně značky Chanel, které vás vynesou do světa modelek a filmových hvězd!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest