Ambrové parfémy

Ambrové parfémy a jejich vůni mnoho lidí připodobňuje k pocitu, kdy se v chladném zimním odpoledni zachumláte do huňaté deky, nebo si obléknete kašmírový svetr. Hřejivé tóny ambry s medovým, sladkým, pudrovým či dřevitým nádechem jsou smyslné i afrodiziakální, ideální společníci pro chladnější roční období.

Chci vědět více o ambrových parfémech


Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O sortimentu Ambrové parfémy

Jako když se zachumláte do hebké deky, nebo si obléknete svůj oblíbený kašmírový svetr. Přesně takhle někteří lidé popisují svůj hřejivý pocit z ambrových vůní. Není proto překvapením, že ambrové tóny najdete ve složení nejlepších parfémů na zimu. Ambrové parfémy představují rozmanitou rodinu vůní s úžasnou energií, která vyvolává smyslné pokušení a odkazuje na starověkou moudrost. I přes všeobecnou popularitu ambrových parfémů ale mnoho lidí netuší, z čeho vlastně pochází vůně ambry. Pojďte s námi odhalit tajemství ambrových parfémů.

Tajemná vůně ambry

Ambrové parfémy našly inspiraci v ambře neboli jantaru. Zkamenělá pryskyřice prastarých borovic dozrávala do současné podoby miliony let a klenotníci jantar rádi usazují do šperků, zejména kvůli překrásné zlatavé barvě a oslnivými odlesky. A přesně takové mají být ambrové parfémy – prosluněné, zlatavé, hřejivé. Jenomže z jantaru ani při největším úsilí žádnou vůni extrahovat nelze. Jak tedy dostat do parfému ambrovou vůni?

Parfémáři dnes mají 3 možnosti. V prvním případě se dá ambrového akordu docílit kombinací některých vonných složek, obvykle jde o vanilku, benzoin, labdanum, pižmo, někdy i pačuli a fazole tonka. Další možností, která je však velmi drahá, je přidat do vonné pyramidy složku ambergris. Jakkoliv zvláštně to zní, ambergris (nebo také pravá ambra) vzniká v trávicím traktu vorvaně obrovského. Ten ji jednou za čas vyvrhne, hmota několik let plave po mořské hladině, a nakonec ji nějaký šťastlivec objeví na pobřeží. Vzhledem k vysoké ceně však tuto vonnou složku najdete jen v těch nejluxusnějších parfémech. A do třetice všeho dobrého, vůně ambry se dá samozřejmě vyrobit i synteticky, a právě za tímto účelem vznikla například sloučenina ambroxan. 

Jak voní ambrové parfémy?

K ambrovým vůním neoddělitelně patří zmiňovaná hřejivost s rozmanitou paletou podtónů. Zde už záleží na použitých ingrediencích, jejich různé kombinace mohou být sladké, pudrové, dřevité, kořeněné i medové. V každém případě se vždy jedná o velmi smyslné až erotizující vůně. Ambrové tóny zároveň dokážou úžasně podtrhnout ostatní složky, prodlužují výdrž vůně a celé vonné kompozici propůjčují hloubku.

Hřejivé ambrové parfémy se ideálně hodí do chladnějších ročních období, stačí ale přidat alespoň jednu svěží ingredienci, třeba citrusy, a ambrová vůně se promění v dokonalý parfém na jaro i léto. Vedle citrusů ambrové tóny ladí s vetiverem, santalem a dubovým mechem. Z koření patří k oblíbeným kombinacím skořice, anýz a kardamom a nezastupitelné místo mají v této rodině vůní i nejrůznější květiny. Vyberte si svůj ambrový parfém!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest