Jean Paul Gaultier

Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O značce Jean Paul Gaultier

Avantgardní punková módní značka Jean Paul Gaultier existuje od roku 1976. Pokud se vám vybaví špičatá podprsenka Madonny či parfémy vypadající jako torza, jste doma: právě to jsou návrhy Jeana Paula Gaultiera, „rebelského kluka“ či dokonce „prince perverznosti“, který popřel tradiční pohled na ženství a mužství. Rozevláté dámské sukně kombinoval s bundami pobitými cvoky a mužům přisoudil dlouhé sukně doplněné hlubokými výstřihy. Oblíbil si skotský kilt či pruhované košile – jednoduše originální a hravou módu. Samozřejmě nemohl minout ani svět vůní. Celosvětově žádané parfémy značky Jean Paul Gaultier patří mezi stálice na trhu již od roku 1993.

Jean Paul Gaultier: Extravagantní umělec

Proslulý francouzský návrhář Jean Paul Gaultier (nar. 1952) se do módní branže dostal bez jakéhokoli formálního vzdělání. Coby mladík vnucoval své náčrty slavným návrhářům tak dlouho, až ho Pierre Cardin přijal jako svého asistenta. Jean Paul Gaultier vystřídal ještě několik učitelů a v druhé polovině 70. let se uvedl vlastními módními kolekcemi. Nic mu nebylo svaté, inspiraci čerpal z ulice, bleších trhů nebo televize a na molo posílal potetované modely, kypré modelky i staříky. „Když se žena obléká jako koketa, ještě to nic nevypovídá o její morálce,“ prohlásil Gaultier. Jeho oděvy jsou surrealistické, ale zároveň nositelné, vhodné pro všechny tvary, velikosti a generace, což potvrdil i působením ve společnosti Hermes.

Le Male a další vůně značky Jean Paul Gaultier

Podobně odvážně se Jean Paul Gaultier pustil také do svých vůní – dámský parfém Classique (1993) uzavřel do flakonu ve tvaru prsatého torza a parfém Le Male (1999), jednu z nejprodávanějších evropských pánských vůní, propagoval svalnatý námořník s vytetovanými kytičkami na hrudníku. Z řady vyzývavých produktů nevybočuje ani lehounký dámský parfém Classique Betty Boop Eau Fraiche (2016), inspirovaný sexy a svobodomyslnou kabaretní tanečnicí. Jak Classique, tak Le Male jsou dnes rozsáhlými kolekcemi vůní pro moderní ženy a muže. Věhlasné jsou taktéž dámské parfémy Fragile (1999) a Scandal (2017). Pusťte se do bourání hranic se značkou Jean Paul Gaultier!

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest