Hermes

Top produkty

Upřesnit parametry
Změnit kategorii
Řadit dle:
Seřadit:
Seřadit:

O značce Hermes

V nabídce francouzské značky Hermès byste vedle parfémů našli také kožené kabelky, oblečení, ikonické šátky, hodinky a šperky, ale i luxusní porcelán, nábytek a bytový textil. Začátky této firmy byly přitom velmi skromné. Datují se od roku 1837, kdy si Thierry Hermès otevřel pařížskou dílnu na kožené jezdecké potřeby. Hermès a jeho potomci postupně vyráběli postroje, uzdy, sedla i jezdecké brašny, kterými zásobovali zámožné obyvatele Evropy, Ameriky i Asie. O luxusní zboží byl velký zájem a rodinná společnost se velmi rychle rozrůstala.

Hermès: Od jezdeckých potřeb po luxusní zboží všeho druhu

Hermès se stal první značkou, která ve Francii začala používat zip. V roce 1918 vytvořil golfovou bundu na zip pro Prince z Walesu a o pár let později přišly na řady kabelky. Důvod byl prostý. Žena Émile-Maurice Hermèse, vnuka zakladatele společnosti, si manželovi postěžovala, že nedokáže sehnat kabelkou, která by se jí opravdu líbila. V roce 1922 proto Hermès představil vlastní kolekci luxusních kožených kabelek. Úspěch byl obrovský. Firma expanduje do Spojených států a dalších světových zemí a svou první kolekcí dámské módy z konce 20. let se napevno zabydluje v šatnících dobře situovaných žen. Každá z nich pak také musela mít legendární šátek Hermès a koženou kabelku s přezdívkou Kelly. Ta své jméno dostala po monacké kněžně Grace Kelly, která se s touto taškou od Hermès nechala vyfotit.

Oblíbené parfémy Hermès

S legendární francouzskou značkou Hermès se ale nepojí pouze typická vůně kůže. Na trh s parfémy Hermès se svým unisexovým parfémem Eau d'Hermès, pronikl v roce 1951. Ve vůni se mísí tóny kůže, koření a citrusů. Evokuje vnitřek vaší kožené kabelky provoněný oblíbeným parfémem. O deset let později přišla dámská vůně Calèche, voňavé a veleúspěšné mistrovské dílo, které posunulo Hermès do pozice jednoho z hlavních hráčů na poli moderní parfumerie. Během dalších let se do nabídky vedle unisexových a dámských vůní dostaly i ryze pánské parfémy, například Équipage, Bel Ami či Terre D'Hermès. Spousta legendárních vůní Hermès se díky jejich nadčasové vonné kompozici vyrábí dodnes. Vyberte si některou z unikátních parfémů a získejte i vy nádech francouzské elegance, stylu a luxusu.

Doprava:
Platba:
Certifikace:
Made with by PragueBest